Szkolenie autoprezentacja

 W dzisiejszym świecie sprzedać można wszystko. Jedne rzeczy czy usługi sprzedają się szybko, bezproblemowo (czy ktoś widział na przykład reklamę chleba, albo bułek kajzerek?), a w wykreowanie popytu na inne należy włożyć znaczny wysiłek. Jedną z takich rzeczy, którą należy bardzo dobrze zareklamować jest własna osoba. Niezależnie od tego, w jakim zawodzie się pracuje, na jakim stanowisku, czy w jakiej branży, to czy umiemy sprzedać sami siebie warunkuje, czy odniesiemy sukces. 

zdjęcie - Szkolenie autoprezentacja


W dzisiejszym świecie sprzedać można wszystko. Jedne rzeczy czy usługi sprzedają się szybko, bezproblemowo (czy ktoś widział na przykład reklamę chleba, albo bułek kajzerek?), a w wykreowanie popytu na inne należy włożyć znaczny wysiłek.

Jedną z takich rzeczy, którą należy bardzo dobrze zareklamować jest własna osoba. Niezależnie od tego, w jakim zawodzie się pracuje, na jakim stanowisku, czy w jakiej branży, to czy umiemy sprzedać sami siebie warunkuje, czy odniesiemy sukces.

To samo dotyczy pracowników firmy odpowiedzialnych za kontakty z potencjalnymi klientami, czy współpracownikami. A żeby dobrze się sprzedać niezbędne są umiejętności autoprezentacji, czyli właśnie zareklamowania siebie, nie tylko słowami, ale również tym jak się zachowujemy, jak ubieramy, czy jakie gesty wykonujemy.

Osoby, które nas oceniają, nie patrzą na każdą z tych rzeczy oddzielnie, tylko wszystko to stanowi jedną całość. To czy uda się nam ich do siebie przekonać zależy między innymi od tego, czy w naszym zachowaniu nie znajdą sprzeczności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwiń swoje umiejętności menadżerskie.  Akademia menadżera przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego zarządzania. Polecamy również: test talentu Gallupa, szkolenia dla kierowników.

Każda bowiem sprzeczność sugeruje, że nasze zachowania wyglądają na sztuczne. I tak na przykład mówiąc w sposób wylewny, otwarty, z wielką energią i zaangażowaniem, za słowami powinny nadążać ruchy naszego ciała, to znaczy odpowiednia gestykulacja i mimika twarzy.

Kiedy mamy odegrać rolę pewnej siebie osoby, nie wystarczą dobitne słowa, poparte to powinno być spojrzeniem, barwą głosu, postawą całego ciała. Mogłoby się wydawać, że na takie rzeczy zwraca się uwagę tylko u polityków, czy osób zawodowo występujących na scenie. Nic bardziej mylnego.

Każdy handlowiec, przedstawiciel, osoba nawiązująca kontakty handlowe, czy kierująca firmą także jest oceniana pod kątem zgodności słów z mową ciała. Oczywiście wiadomo, że nie każdy urodził się z takimi zdolnościami (czy to aktorskimi, czy rzeczywiście z taką pewnością siebie). Dlatego warto rozważyć odpowiednio dobrane do potrzeb szkolenie.

Autoprezentacja jest jednym z na tyle nośnych tematów, że oferta rynku jest bardzo bogata. Jeżeli jednak żaden z gotowych scenariuszy warsztatów nie odpowiada na potrzeby z pewnością można je zmodyfikować i spersonalizować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.