Techniki relaksacyjne w walce ze stresem.

Stres jest rodzajem choroby, która dopada człowieka, jeżeli w jego życiu pojawiają się jakieś zdarzenia czy sytuacje, które zakłócają jego spokój. Naturalnym sposobem na poradzenie sobie ze stresem jest doprowadzenie naszego organizmu do fazy relaksu. Jednak w jaki sposób to zrobić?

   
  Stres jest rodzajem choroby, która dopada człowieka, jeżeli w jego życiu pojawiają się jakieś zdarzenia czy sytuacje, które zakłócają jego spokój. Naturalnym sposobem na poradzenie sobie ze stresem jest doprowadzenie naszego organizmu do fazy relaksu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

  Jednak w jaki sposób to zrobić?
   
  Istnieje kilka sposób na to, aby się zrelaksować:
   
  • Głęboki oddech w pozycji leżącej. Jest to dobry sposób na to, by chociaż na krótką chwilę zapomnieć o powodzie naszego stresu. Jeżeli się położymy i skupimy nasze myśli jedynie głębokich wdechach i wydechach to zrelaksujemy nasz umysł i ciało. Dodatkowo może przyjdzie nam do głowy jakiś pomysł, który rozwiąże nasz stres. Warto praktykować ten sposób. Jeśli nie mamy możliwości na położenie się, to również możemy głęboko oddychać stojąc lub siedząc.

  • Kolejną formą relaksu dla ciała i duszy jest ruch. Aby zmniejszyć napięcie naszych mięśni trzeba dać im intensywną serię ćwiczeń. Dobrym pomysłem na zrelaksowanie się jest pływanie, bieganie, gimnastyka czy inne tego rodzaju ćwiczenia. W ten sposób dostarczamy do naszego organizmu hormony szczęścia, tzw. endorfiny.

  • Kolejnym pomysłem jest terapia tańcem. Polega ona na intensywnym poruszaniu wszystkich partii ciała w rytm tańca. Jest to nic innego jak tańczenie. Wesoła, rytmiczna muzyka przyniesie ukojenie naszym uszom a tym samym zapomnimy na chwilę o naszych kłopotach.

  • Kolejnym sposobem bardzo przyjemnym jest masaż. Jeśli skorzystamy z usług profesjonalnego masażysty bądź masażystki to spodoba nam się to na tyle, że będziemy częściej chcieli korzystać z masaży. Masaż doprowadza nasze ciało w stan relaksu, odpręża nasze wszystkie partię ciała, sprawia, że nasze ciało staje się lekkie. Dobry masaż może nawet sprawić, że osoba masowana uśnie.

  • Możemy także spróbować od stresować nasze ciało zbawiennymi działaniami olejków aromaterapeutycznych. Piękny zapach może przekształcić nasze negatywne emocje w pozytywne.
   
  Warto próbować różnych metod na poradzenie sobie ze stresem, bo nigdy nie wiadomo, który podziała właśnie na nas.
   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.