Warsztaty z asertywności

Asertywność to cecha skupiająca się na „mówieniu słowa nie” w sytuacjach, które są dla nas niekorzystne. Jednakże choć mogłoby się wydawać, że osoba asertywna to osoba pozbawiona skrupułów, jak i pomyślunku lecz w rzeczywistości tak nie jest. W psychologii  termin ten ma bardzo dużo znaczeń, przez co trudno jest określić go jednoznacznie. Wiąże się on z bezpośrednim wyrażaniem własnych emocji, bez obaw o urażenie uczuć innych osób, jak i zachowaniem postawy w granicach nie naruszających praw i działań psychologicznych innych ludzi. 

   
  Asertywność to cecha skupiająca się na „mówieniu słowa nie” w sytuacjach, które są dla nas niekorzystne. Jednakże choć mogłoby się wydawać, że osoba asertywna to osoba pozbawiona skrupułów, jak i pomyślunku lecz w rzeczywistości tak nie jest. W psychologii  termin ten ma bardzo dużo znaczeń, przez co trudno jest określić go jednoznacznie.
   
  Wiąże się on z bezpośrednim wyrażaniem własnych emocji, bez obaw o urażenie uczuć innych osób, jak i zachowaniem postawy w granicach nie naruszających praw i działań psychologicznych innych ludzi.
   
  Asertywny człowiek to osoba, która nie ulega manipulacjom, jest szczera i godna zaufania, dlatego też wielu pracodawców poszukuje takich osób do pracy. Co ciekawe z asertywnością nie trzeba się urodzić, gdyż można się jej nauczyć. Aktualnie na polskim rynku istnieje szereg rożnego rodzaju rozwiązań, (mowa tutaj o kursach i szkoleniach dostępnych zarówno stacjonarnie, jak i szkolenia online) które mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Z reguły samo szkolenie nie trwa zbyt wiele czasu, jednakże przyswojenie tej wiedzy i zastosowanie jej w praktyce jest już o wiele bardziej wymagające. Tym sposobem należy zdawać sobie sprawę z ilości pracy jaka nasz czeka, gdyż jakby na to nie spojrzeć będziemy zmieniać swoją własną osobę. Asertywność to pożądana cecha, jednakże nie można dopuścić do zbyt mocnego w nią popadnięcia.
   
  Wieczne mówienie słowa „nie na wszystko co nas otacza, może dla nas się skończyć o wiele gorzej, niż wcześniejsze zgadzanie się an wszystko nawet kosztem naszej energii. Należy pamiętać, że prawidłowe zachowani asertywne wiąże się z postawą jaka jest akceptacja samego siebie, szacunek dla siebie oraz dla innych osób, które nas otaczają.
   
  Ponadto z punktu widzenia pracodawcy osoba asertywna to osoba rzeczowo podchodząca do sprawy, gdyż sposób jej myślenia pozwala na to by realnie analizowała otoczenie, jak i odpowiednie do niego się dostosowywać. Dlatego też jeśli mamy problemy z podejmowaniem decyzji warto zastanowić się nad takim rodzajem warsztatów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.