Współczesne koncepcje zarządzania

Znajomość współczesnych koncepcji zarządzania przydaje się każdemu, kto związany jest z szeroko pojętym biznesem. Właściciele przedsiębiorstw, menedżerowie i kierownicy na różnych szczeblach z pewnością powinni zdawać sobie z teoretycznych podstaw nauk o zarządzaniu. Pomagają one w codziennym funkcjonowaniu, określaniu i delegowaniu zadań oraz prowadzeniu możliwie najbardziej efektywnej i dochodowej działalności.

   
  Znajomość współczesnych koncepcji zarządzania przydaje się każdemu, kto związany jest z szeroko pojętym biznesem. Właściciele przedsiębiorstw, menedżerowie i kierownicy na różnych szczeblach z pewnością powinni zdawać sobie z teoretycznych podstaw nauk o zarządzaniu. Pomagają one w codziennym funkcjonowaniu, określaniu i delegowaniu zadań oraz prowadzeniu możliwie najbardziej efektywnej i dochodowej działalności.

  Koncepcją zarządzania nazywamy pewną ideę, myśl lub pomysł, który dotyczy prowadzenia i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Główną funkcją koncepcji zarządzania jest ulepszanie i usprawnianie już istniejących procesów wewnętrznych w firmach, jak i również tworzenie całkowicie nowych systemów, które będą miały użytkowy, praktyczny charakter.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia z najskuteczniejszych technik motywacyjnych, zbuduj zaangażowanie swojego zespołu, dowiedz się jak efektywnie zarządzać zespołem i rozwojem w firmie. Wybierz nasze szkolenia: szkolenia z zarządzania, szkolenia dla administracji, szkolenie zarządzanie projektami.

  Zapoznaj się z całą listą szkoleń menadżerskich

  Do najbardziej znanych współczesnych koncepcji zarządzania należą:
  • benchmarketing, który polega na nauce od najlepszych, konkurencyjnych podmiotów,
  •  outsourcing, który oznacza oddelegowanie niektórych zadań do innych firm (na przykład w zakresie księgowości),
  •  lean menagment, czyli możliwie największe uproszczenie szczebli, biurokracji i procesów w firmie, co skutkuje redukcją kosztów,
  • zrównoważony rozwój, czyli koncepcja mówiąca o tym, że każde przedsiębiorstwo powinno rozwijać się tak, by spełnić swoje potrzeby, równocześnie przy zachowaniu wszelkich zasad umożliwiających spełnianie podobnych potrzeb w przyszłości.

  Oczywiście, współczesnych koncepcji zarządzania jest znacznie więcej. Większość z nich jest bardzo elastyczna - pomaga przedsiębiorcom w redukcji kosztów i uproszczeniu procesów zarządzania, jednak wiele koncepcji nie opiera się jedynie na ekonomii, ale również na naukach społecznych czy ekologii. Aby je poznać, warto wybrać się na odpowiedni kurs, np. agile project management kurs.

  Nowoczesne koncepcje wymagają od użytkownika przeanalizowania sytuacji w przedsiębiorstwie oraz umożliwiają podjęcie kilku sposobów zarządzania równocześnie, co pozwala na uzyskiwanie wymiernych korzyści, czerpanie możliwie najlepszych efektów finansowych oraz sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem na każdym szczeblu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.