Zarządzanie zespołem pracowniczym

Jeden z Twoich pracowników przez ostanie miesiące dawał z siebie wszystko co najlepsze – projekt, który realizował odniósł sukces, wszystkie wytyczne zrealizował, dodał coś od siebie. To właśnie dzięki jego ciężkiej pracy zyskałeś lukratywne zlecenie. Doszedłeś do wniosku, że może warto na tego pracownika postawić – awansować go i dać mu zespół, z którym być może mógłby zdziałać jeszcze więcej. Zanim tak zrobisz, lepiej zastanów się dwa razy. 

   
  Jeden z Twoich pracowników przez ostanie miesiące dawał z siebie wszystko co najlepsze - projekt, który realizował odniósł sukces, wszystkie wytyczne zrealizował, dodał coś od siebie. To właśnie dzięki jego ciężkiej pracy zyskałeś lukratywne zlecenie. Doszedłeś do wniosku, że może warto na tego pracownika postawić – awansować go i dać mu zespół, z którym być może mógłby zdziałać jeszcze więcej. Zanim tak zrobisz, lepiej zastanów się dwa razy. Owszem, awans jest jak najlepszą nagrodą za dobrą i ciężką pracę, ale zarządzanie zespołem pracowniczym to już inna sprawa.
   
  Przede wszystkim musisz pamiętać, że nie każdy nadaje się do tego, by kierować pracą innych. Takich przyczyn może być kilka. Po pierwsze może być typem samotnego wilka, któremu najlepiej pracuje się w pojedynkę i właśnie w takich warunkach osiąga najlepsze rezultaty. Może także być osobą która absolutnie nie nadaje się do kierowania zespołem – ma toksyczną osobowość, jest perfekcjonistą niewybaczającym błędów, czy pracoholikiem, który od innych wymaga zaangażowania w pracy równego swojemu.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  Najmniejszy wydaje się problem z osobą, która zwyczajnie nigdy nie dowodziła żadnym zespołem i po prostu nie ma potrzebnej wiedzy z zakresu zarządzania zespołemzarówno teoretycznej jak i praktycznej. Możesz zainwestować wtedy w takiego pracownika, wysyłając go na kurs, na którym pozna tajniki zarządzania zespołem, nowoczesne metody pracy z innymi oraz teoretyczne podstawy z zakresu prawa pracy. I choć może nie mieć typowych cech dobrego lidera, to niektóre zachowania będzie w stanie wypracować.
   
  Nic jednak nie pomoże, jeżeli taki pracownik sam nie chce i nie czuje się na siłach przewodzić grupie, często złożonej z osób, z którymi do tej pory pracował. W takich warunkach bowiem wyrobienie sobie autorytetu wśród członków swojego zespołu może być wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeżeli jest w nim osoba, która sama chciała zostać awansowana. W tym przypadku lider tej grupy powiniem mieć silną osobowość, by utrzymać „pretendenta” w ryzach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.