Zasady obsługi klienta

Profesjonalna, kreatywna i zorganizowana obsługa klienta może okazać się kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sprzedaż produktów czy usług klientom jest jednym z najistotniejszych celów, do jakich dąży przedsiębiorstwo. Nie liczy się bowiem sam fakt, co może firma zaoferować lub sprzedać, ale przede wszystkim to, aby do tej sprzedaży dochodziło. 


  Profesjonalna, kreatywna i zorganizowana obsługa klienta może okazać się kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sprzedaż produktów czy usług klientom jest jednym z najistotniejszych celów, do jakich dąży przedsiębiorstwo.

  Nie liczy się bowiem sam fakt, co może firma zaoferować lub sprzedać, ale przede wszystkim to, aby do tej sprzedaży dochodziło. W przeciwnym razie firma pozostanie z wyprodukowanym towarem, z którym nic już więcej nie zrobi. Dlatego tak ważne jest, aby sprzedaż była bardzo skuteczna i efektywna, a satysfakcja klientów jak najwyższa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są kluczowe techniki dla każdego etapu procesu sprzedaży? Jak wpływać na proces negocjacji? Jak działać w sposób taki, by konsumenci i klienci utożsamili się z produktem? ak zachować się w ostatniej fazie sprzedaży? Sprawdź nasze szkolenia:

  Dla zapewnienia odpowiedniej obsługi klienta, niemal wszystkie przedsiębiorstwa tworzą dział obsługi klienta. Taki dział musi mieć opracowane swoje zasady i standardy, zgodnie z którymi pełni obsługę klientów, którzy mogą zwracać się z wieloma różnymi sprawami, jak choćby chęć zakupu, podjęcia współpracy, czy też choćby reklamacje.

  W każdym przypadku pracownik tego działu musi znać i stosować zasady obsługi klienta i zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Ma to bowiem bezpośrednie przełożenie na stopień satysfakcji klienta, który klient może wyrobić sobie nie tylko w oparciu o jeden konkretny produkt czy usługę, ale również o zachowanie pracowników firmy, sposób, w jaki został potraktowany, czy choćby wrażenie, jakie pozostanie po kontakcie z biurem obsługi.

  Dlatego też tak istotne są ogólne zasady obsługi klienta w firmie, wypracowanie ogólnych, wysokich standardów tej obsługi, jak również wysoka kultura osobista pracowników, zdolności komunikacyjne i kreatywność, która często może okazać się bardzo przydatna.

   
  Ważne jest także, aby biuro obsługi klienta funkcjonowało sprawnie, szybko i z nastawieniem na klienta. Osoby zatrudnione w takim dziale powinna cechować życzliwość, nastawienie na klienta i chęć rozwiązania problemów, profesjonalizm, wysoka kultura osobista i umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Doskonale funkcjonujące biuro obsługi klienta może faktycznie oddziaływać na sukces całego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.