Techniki negocjacji

Negocjacje to kluczowe działania, mające zapewnić kompromisowe rozwiązaniem dla obu skłóconych lub niezgadzających się ze sobą stron. Istnieje wiele różnego rodzaju technik, które mają za zadnie pomóc nam w prowadzeniu negocjacji. Należy jednak pamiętać by nigdy nie trzymać się tylko jednej z nich, gdyż to, ze ktoś stosując ową technikę w danym przypadku odniósł sukces, wcale nie oznacza, że uda mu się to w innym przypadku. 
zdjęcie - (the_title())
   
  Negocjacje to kluczowe działania, mające zapewnić kompromisowe rozwiązaniem dla obu skłóconych lub niezgadzających się ze sobą stron. Istnieje wiele różnego rodzaju technik, które mają za zadnie pomóc nam w prowadzeniu negocjacji. Należy jednak pamiętać by nigdy nie trzymać się tylko jednej z nich, gdyż to, ze ktoś stosując ową technikę w danym przypadku odniósł sukces, wcale nie oznacza, że uda mu się to w innym przypadku.

  Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej taktyki, którą to zastosujemy w celu wygrania negocjacji. Ponadto bardzo ważne jest wcześniejsze rozeznanie się z naszym oponentem. Przejdźmy więc do samych technik. Możemy skorzystać ze sposobu określanego jako balon próbny.
   
  Jego podstawowym celem jest odkrycie rzeczywistego celu minimalnego, do którego dąży druga strona. Dzięki czemu będziemy wiedzieli jakimi ofertami możemy kontrować owa propozycję. Całość opiera się na stosowaniu w pierwszej kolejności niedorzecznej oferty, po to by następnie przeciwnik zgodził się na ustępstwa. Inna techniką jest tzw. zdechła ryba.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, że do podstawowych warunków jakie oczekujemy od oponenta, dodajemy takie jakie nie mają dla nas żadnego znaczenia, po to by przeciwnik na nie się nie zgodził. Wtedy wycofujemy owe „dodatkowe” argumenty, sprawiając, ze ważna dla nas oferta jest bardzo korzystna.
   
  Kolejnym sposobem jest tzw. skubania. Stosuje się ja zazwyczaj pod koniec negocjacji gdy przeciwnik jest już zmęczony całą sprawą. wtedy podsyła mu się mniejsze dodatkowe aspekty, na które się zgodzi, by módź już skończyć cały proces negocjacji.

  Często można spotkać się także z technika wycofania oferty skupiająca się na wycofaniu oferty pod koniec negocjacji. Ma to zmusić oponenta do szybszego podjęcia decyzji. Oczywiście samych technik negocjacji jest zacznie więcej i aby poznać je wszystkie, a także by nauczyć się z nich korzystać warto udać się na odpowiednie szkolenia lub kursy przygotowawcze. W ten oto sposób możemy mieć pewność skuteczności naszych negocjacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.