Zarządzanie zespołem sprzedażowym – szkolenie

Zarządzanie zespołem sprzedażowym to nie lada wyzwanie. Zadanie to przynosi wielu menedżerom kłopoty. Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż napędza nasze przedsiębiorstwo. Im wyższa sprzedaż, tym wyższy przychód. Jeśli nasz zespół sprzedażowy zachowa odpowiednie standardy sprzedaży, klienci będą zadowoleni z usług firmy. Nieprofesjonalna obsługa i brak dbałości o tej aspekt sprawi z kolei, że klienci przejdą do konkurencji.

   
  Zarządzanie zespołem sprzedażowym to nie lada wyzwanie. Zadanie to przynosi wielu menedżerom kłopoty. Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż napędza nasze przedsiębiorstwo. Im wyższa sprzedaż, tym wyższy przychód. Jeśli nasz zespół sprzedażowy zachowa odpowiednie standardy sprzedaży, klienci będą zadowoleni z usług firmy. Nieprofesjonalna obsługa i brak dbałości o tej aspekt sprawi z kolei, że klienci przejdą do konkurencji.

  Profesjonalne zarządzanie sprzedażą

  Wielu handlowców cierpi na kryzys motywacyjny. Brakuje im chęci do pracy, którą zaczynają wykonywać rutynowo. Z kolei początkujący handlowcy są narażeni na przerost swoich aspiracji, jakie chcą osiągnąć. Wszystko to przyczynia się do pogorszenia wizerunku firmy. Na początku należy odróżnić profesjonalne zarządzanie sprzedażą od samej sprzedaży. Dzięki kilku możliwościom możemy usprawnić tę handlową pracę. Po pierwsze, ważne jest przywództwo.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

  Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

  To zdolność do pozyskiwania zwolenników, wywierania na nich wpływu, działania. Jest to bardzo osobista kompetencja, dzięki której sam proces zarządzania zespołem sprzedażowym staje się lepiej kontrolowany. Bez kontroli nie będziemy w stanie skutecznie zarządzać sprzedażą.

  Proces zarządzania

  Kolejną ważną kompetencją jest opanowanie procesu zarządzania, czyli planowania i organizowania celów, wspierania ludzi, kontrolowania ich oraz interweniowania, gdy osiągną zamierzony cel. Wszystko to wzmacnia naszą aktywność jak i pracowników, na którym nam zależy. Zarządzanie tym procesem jest bardzo ważne i może przynieść odpowiednie efekty, jeśli tylko robimy wszystko tak, jak należy.

  Szkolenie z zarządzania zespołem sprzedażowym idealnie nas do tego przygotowuje, podniesie nasze kompetencje i nauczy rozwiązywać konflikty, z jakimi zmagaliśmy się do tej pory. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie zespołem sprzedaży musi wykazać się odpowiednimi kompetencjami - dopiero wtedy, gdy wdroży je w życie zauważy pozytywne zmiany i efektywniejszych pracowników, z kolei firma zacznie odnosić szybsze sukcesy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.