Zarządzanie zmianą

Na naszym rynku nieustannie wszystko się zmienia. Często za zmianami nie nadążają ani przedsiębiorcy, ani nawet klienci. Jednak, aby przetrwać, każde przedsiębiorstwo musi sięgać po nowe rozwiązania, innowacyjne metody, poznawać nowe techniki czy choćby narzędzia, które mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć pracę. Dzisiejsze przedsiębiorstwa, chcąc utrzymać się na rynku muszą stawiać na ciągły rozwój i doskonalenie, które bez wątpienia znacznie przyczyniają się do sukcesu.

   
  Na naszym rynku nieustannie wszystko się zmienia. Często za zmianami nie nadążają ani przedsiębiorcy, ani nawet klienci. Jednak, aby przetrwać, każde przedsiębiorstwo musi sięgać po nowe rozwiązania, innowacyjne metody, poznawać nowe techniki czy choćby narzędzia, które mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć pracę.

  Dzisiejsze przedsiębiorstwa, chcąc utrzymać się na rynku muszą stawiać na ciągły rozwój i doskonalenie, które bez wątpienia znacznie przyczyniają się do sukcesu.
   
  Niestety, wszelkie innowacje i zmiany to nie tylko pozytywne zdarzenia. Często bowiem zarówno sami przedsiębiorcy, jak i kierownicy czy pracownicy boją się zmian, które mają zostać wprowadzone. Zmiany te mogą bowiem wiązać się nie tylko niekorzystnymi sytuacjami, ale również oznaczają wejście w to, co nieznane. Nieznane zaś może budzić strach, kojarzyć się negatywnie i budzić bardzo silne emocje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

  Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

  Na szczęście, wiele nowości wymusiło również odpowiednie podejście do różnych sytuacji, jak choćby podejście zgodne z zarządzaniem zmianami w organizacji. Zarządzanie zmianą oznacza takie podejście do nowego i nieznanego, a także do pracowników, które bezpośrednio wiąże się pozytywnym nastawieniem i pomocą w przetrwaniu tego, co następuje.
   
  Jednocześnie wartym podkreślenia jest, że zmiany nie są czymś, co zachodzi nagle i niespodziewanie. Zmiany zwykle stanowią proces długotrwały, stopniowy i wieloetapowy. Wiąże się to więc z tym, że przyzwyczajenie się do zmian, do nowości nie powinno stanowić większego problemu ani dla pracowników, ani dla kadry zarządzającej, bowiem nic nie dzieje się natychmiastowo, a do wszelkich nowości można przyzwyczajać się powoli.
   
  Zarządzanie zmianą jest podejściem, które daje ogrom możliwości. Ma pomóc pracownikom lepiej radzić sobie z emocjami, pomóc zaakceptować wszelkie zdarzenia, a także wpłynąć pozytywnie na cale przedsiębiorstwo. Z tego powodu, wraz ze zmianami, warto prowadzić odpowiednie narzędzia i metody, jakie daje zarządzanie zmianą, aby jeszcze efektywniej kierować ludźmi i cała organizacją.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.