Sztuka skutecznej sprzedaży

Każdy człowiek ma predyspozycje do pewnych, konkretnych prac. Nie każdy jest urodzonym mówcą, niektórych nawet groźba łamania kołem nie zmusi do tego, by wygłosić jakąkolwiek mowę, czy prezentację. Są ludzie, którzy za nic nie będą w stanie prowadzić samochodu, są również i tacy, którzy nigdy w życiu nie zgodzą się na pracę w handlu – nie tylko w typowych sklepach, ale również w działach handlu czy sprzedaży wszelkich firm. 

   
  Każdy człowiek ma predyspozycje do pewnych, konkretnych prac. Nie każdy jest urodzonym mówcą, niektórych nawet groźba łamania kołem nie zmusi do tego, by wygłosić jakąkolwiek mowę, czy prezentację. Są ludzie, którzy za nic nie będą w stanie prowadzić samochodu, są również i tacy, którzy nigdy w życiu nie zgodzą się na pracę w handlu – nie tylko w typowych sklepach, ale również w działach handlu czy sprzedaży wszelkich firm.

  Zazwyczaj osoby takie wiedzą, że nie nadają się do nawiązywania kontaktów z osobami nieznajomymi, nie mają pewności siebie ani swego rodzaju tupetu, który jest niezbędny w pracy dobrego handlowca.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia z negocjacji - weź udział w negocjacyjnej grze i zdobądź praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji. Zwiększ pewność siebie, poznaj zasady komunikacji w negocjacjach i skutecznie prowadź rozmowy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia z negocjacji.

  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie techniki sprzedaży, szkolenia dla sprzedawców.

  Choćby nie wiem jak je namawiać, na jakie szkolenia wysłać, ich cechy osobowości zwyczajnie nie pozwolą im rozwinąć w tej dziedzinie skrzydeł. Są również osoby, których charakter idealnie nadaje się do pracy w sprzedaży, ale brakuje im technik sprzedażowych, doświadczenia, czy też mają braki w zakresie komunikacji z klientem wewnętrznym i zewnętrznym. Sztuka skutecznej sprzedaży nie polega bowiem tylko na poznaniu i przedstawianiu oferty wraz z cenami i dzwonieniu, czy chodzeniu do kolejnych potencjalnych klientów.
   
  To przede wszystkim umiejętność tworzenia długotrwałych relacji, sztuka improwizacji, elastyczność względem zmieniających się warunków, to również umiejętność stosowania zabiegów marketingowych. Aby być skutecznym sprzedawcą trzeba być także po trochu psychologiem – wyczuć, kiedy osobę można naciskać, kiedy korzystniej będzie odpuścić i do tematu powrócić za jakiś czas. Pomimo wciąż rozwijającego się sektora sprzedaży, uczelnie polskie wciąż nie oferują adekwatnej do jego potrzeb oferty edukacyjnej.

  Braki te próbują wypełnić prywatne firmy bądź instytucje, które organizują szereg kursów, warsztatów czy szkoleń z zakresu skutecznej sprzedaży. Napisano w tym temacie również wile podręczników i poradników, niestety żadna publikacja w tym zakresie nie zastąpi możliwości zdobycia rzetelnej wiedzy od specjalisty. Wiedzy popartej przykładami oraz praktycznymi zadaniami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.