Szkolenie wystąpienia publiczne

Jeżeli firma w końcu zaczęła przynosić zyski, podźwignęła się po ciężkim kryzysie lub wręcz weszła na nowe, innowacyjne rynki może się przydarzyć, że będzie to zauważone przez różne instytucje branżowe. Niektóre z nich w trakcie roku rozpisują konkursy, prowadzą rankingi, czy przyznają wszelkiej maści certyfikaty (za niektóre nota bene trzeba zapłacić). Jeżeli dana firma zostanie zauważona i wyróżniona jakimś tytułem może się to wiązać z udziałem w wielkiej gali, podczas której wręczona zostanie nagroda. 

20 sierpnia 2018
zdjęcie - Szkolenie wystąpienia publiczne

 

Jeżeli firma w końcu zaczęła przynosić zyski, podźwignęła się po ciężkim kryzysie lub wręcz weszła na nowe, innowacyjne rynki może się przydarzyć, że będzie to zauważone przez różne instytucje branżowe. Niektóre z nich w trakcie roku rozpisują konkursy, prowadzą rankingi, czy przyznają wszelkiej maści certyfikaty (za niektóre nota bene trzeba zapłacić).

Jeżeli dana firma zostanie zauważona i wyróżniona jakimś tytułem może się to wiązać z udziałem w wielkiej gali, podczas której wręczona zostanie nagroda.

Zwyczajowo podczas tego typu imprez konieczne jest wygłoszenie krótszej lub dłuższej mowy.

Osoby, które nie są urodzonymi mówcami, nie mają takiego poziomu charyzmy, czy są zwyczajnie nieśmiałe mogą mieć z tym niejaki problem. Jak w większości sytuacji rozwiązań jest kilka – można przeczytać jedną lub więcej książek, jakie zostały na ten temat napisane, można poprosić o pomoc zaufaną osobę, można także zainwestować w odpowiednie szkolenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli występujesz publicznie i chcesz pozbyć się tremy, wywołać pierwsze dobre wrażenie oraz być pewnym siebie podczas mówienia do szerszego grona odbiorców, zapraszamy na szkolenie z wystąpień publicznych z Jackiem Rozenkiem . Zobacz również: wizerunek  w miejscu pracy, sztuka-savoir-vivre.

Wystąpienia publiczne niestety (dla osób nieśmiałych) są nierozerwalnie związane z prowadzeniem firmy.

Nie zawsze musi to być wielka przemowa, również sam udział w przyjęciu, czy konferencji i nawiązywanie kontaktów biznesowych z osobami zupełnie nieznanymi można zaliczać do kategorii wystąpień publicznych (a przynajmniej wymagają one takich samych cech osobowości lub umiejętności).

Zarówno bowiem przy przemówieniach, jak i mniej formalnych kontaktach to pierwsze wrażenie, przykuwanie uwagi, czy choćby stosowność stroju do okazji najczęściej decyduje o sukcesie lub niepowodzeniu.

Oczywiście nie jest to tak, że tego pierwszego złego wrażenia nie da się zatrzeć, wymaga to jednak dużego nakładu sił i pracy, często także kosztów.

Pamiętać także należy, że zła opinia rozchodzi się szybciej i zatacza większe kręgi niż nawet jak najbardziej pochlebna ocena. Szkolenie, które pozwoli zdobyć niezbędne narzędzia do autoprezentacji zatem jest nie tylko tańszym sposobem wykreowanie swojej marki (a poprzez markę szefa także dobrej opinii o firmie), ale również dobrą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.