5 technik negocjacji, które powinien znać każdy sprzedawca

Skuteczne oraz w pełni owocne negocjowanie w ogromnej mierze zależy od znajomości poszczególnych technik negocjowania. Każdy doświadczony handlowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór taktyki powinien być zawsze odpowiednio dostosowany do okoliczności oraz rodzaju rozmów.

zdjęcie - (the_title())


5 technik negocjacji, które powinien znać każdy sprzedawca

Skuteczne oraz w pełni owocne negocjowanie w ogromnej mierze zależy od znajomości poszczególnych technik negocjowania. Każdy doświadczony handlowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór taktyki powinien być zawsze odpowiednio dostosowany do okoliczności oraz rodzaju rozmów. Aby być skutecznym negocjatorem niezbędne są profesjonalne szkolenia dla handlowców oraz szkolenia negocjacje prowadzone przez doświadczonych oraz kompetentnych w tym zakresie trenerów.

Szkolenia otwarte Warszawa – z zakresy technik negocjacji

Dziś żaden handlowiec nie jest w stanie być dobrym negocjatorem bez znajomości poszczególnych technik negocjowania. Tylko bowiem posiadanie szerokiej wiedzy w tym zakresie pozwala na przeprowadzanie w pełni korzystnych negocjacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poszczególnych handlowców poszczególne firmy szkoleniowe oferują wysokiej jakości szkolenia w tym zakresie.

Poszczególne szkolenia negocjacje oraz szkolenia dla handlowców poruszają rozległą wiedzę w tym zakresie. Wszyscy uczestnicy podczas szkoleń mogą pozyskać szeroką wiedzę na temat technik negocjacyjnych. Wśród wielu popularnych technik negocjacyjnych można wymienić następujące:

Zdechła ryba

Technika ta bazuje na oferowaniu ustępstw, które to niewiele kosztują negocjatora, a w oczach partnera biznesowego uchodzą za poważny kompromis.

Dobry glina, zły glina

Stosowanie tego typu taktyki jest znane z filmów detektywistycznych podczas których to osoba podejrzana składa zeznania w obecności dwóch stróżów prawa. Jeden z nich to zły policjant, który jest nieprzyjemny, agresywny oraz nastawiony konfrontacyjnie, a drugi to tak zwana dobry glina który dokładnie słucha, wyraża zrozumienie oraz oferuje ochronę przed tym złym. Dzięki takiemu zachowaniu buduje on relacje pozwalające na uzyskanie zeznań.

Obietnice w raju

Taktyka ta oparta na obiecywaniu przez negocjatora korzyści, które to będą miały miejsce w przyszłości. W zamian za to uzyskuje on ustępstwa w obecnej chwili. Istotą tego typu negocjacji jest to, że obietnice nie poparte żadną umową oraz zazwyczaj są one niespełniane.

Rambo negocjacje

Tego typu negocjacje mają miejsce wówczas, gdy jedna z negocjujących stron jest dominująca, roszczeniowa oraz agresywna i w związku z tym nie pozostawia żadnego wyboru drugiej stronie.

Rosyjski front

To negocjacje podczas których dany negocjator pokazuje drugiej stronie dwa możliwe scenariusze, a oba z nich nie są zbytnio korzystne. Niemniej partner negocjacyjny jest postawiony wobec dwóch niekoniecznie intratnych opcji i ma prawo do wskazania tej, która jest dla niego lepsza.

To tylko niektóre ze znanych technik negocjacyjnych. Aby szerzej zapoznać się z wieloma innymi warto wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach z dziedziny negocjacji.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.