Wywieranie wpływu Cialdini

Wywieranie wpływu na ludzi to bardzo popularne zjawisko, z jakiego możliwe nie do końca zdajemy sobie sprawę. Mowa tutaj o swego rodzaju manipulacjach psychologicznych, które to dążą do uzyskania określonego stanu. W większości przypadków wiąże się to z odpowiednimi sterowaniem oponentem, tak by ten myślał że podjęte decyzje wynikały z jego własnej inicjatywy. W efekcie dąży do do kilku skutków. Jednym z nich jest osiągnięcie założonego przez nas celu, który to niekoniecznie musi pokrywać się z intencjami osoby zmanipulowanej.

   
  Wywieranie wpływu na ludzi to bardzo popularne zjawisko, z jakiego możliwe nie do końca zdajemy sobie sprawę. Mowa tutaj o swego rodzaju manipulacjach psychologicznych, które to dążą do uzyskania określonego stanu. W większości przypadków wiąże się to z odpowiednimi sterowaniem oponentem, tak by ten myślał że podjęte decyzje wynikały z jego własnej inicjatywy. W efekcie dąży do do kilku skutków.
   
  Jednym z nich jest osiągnięcie założonego przez nas celu, który to niekoniecznie musi pokrywać się z intencjami osoby zmanipulowanej. Po drugie jest to znakomity przykład zwiększenia efektywności np. wśród pracowników. Jednym z najznakomitszych znawców w tej dziedzinie jest autor książki pt.
   
  Wywieranie wpływu na ludzi, Robert Cialdini. Opisuje on w niej potęgę psychologii perswazji, która to ma zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia, zaś w przypadku działalności gospodarczej może przynieść nam liczne korzyści, pod warunkiem, że wiemy jak odpowiednio ją wykorzystać i zastosować. Opisywane są w tej książce rożne techniki jakie można wykorzystać, w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe.

  Zapraszamy.

  Jednym z znamienitych przykładów jest zastosowanie techniki odwzajemniania się, która to nawiązuje do potrzeby odwdzięczenia się za przysługę, którą wyświadczył nam ktoś inny. Takie działania mają ogromne znaczenie dla zwiększenia efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak i zwiększenia uzyskiwanego wyniku finansowego. Jakby więc na to nie spojrzeć bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości ich poznania, by w ten sposób módź je wykorzystać do swoich indywidualnych potrzeb.
   
  Wywieranie wpływu na ludzi jeśli jest poprowadzone w odpowiedni i umiejętny sposób wcale nie wiąże się ze zmuszaniem ich do rzeczy, które nie chcą zrobić. Tak naprawdę, w wielu przypadkach jest to wpływ na nich tak by robili to o czym mówią, a nie by po np. obiecaniu jakieś sytuacji później od niej uciekali. Takie działania są bardzo pomocne, w szczególności gdy np. planujemy zwiększyć wydajność, sprzedaż, czy też efektywność pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.