Co oznacza agile?

zdjęcie - (the_title())


Co oznacza agile?

Dzisiaj coraz więcej mówi się w świecie biznesu o Agile. Co to w zasadzie jest? Do czego się odnosi? Jakie korzyści daje nam w praktyce? Skąd możemy czerpać wiedzę na jego temat? Czy agile szkolenia wystarczą, by nauczyć się tej metodologii? Te wszystkie pytania zostaną poruszone poniżej...

Agile - najważniejsze informacje

Przede wszystkim trzeba tutaj na początek powiedzieć garść najważniejszych informacji o Agile. Co jest szczególnie istotne to fakt, że jest to raczej sposób myślenia, ideologia niż metodyka zarządzania projektami. Do Agile możemy dopiero zaliczyć różne metody zarządzania takie jak np. Scrum.

Na czym zatem tak w zasadzie polega Agile? Otóż jest to nowoczesna ideologia mająca na celu przyjęcie pełnej elastyczności w firmie. Powstał nawet specjalny manifest Agile, który określa, co jest powinno być najważniejsze w firmie, która stosuje współczesne zasady Agile.

Otóż na pewno powinno się tutaj znaleźć to, że nadrzędną wartością są ludzie oraz interakcje pomiędzy nimi w stosunku do procesów oraz narzędzi. Co więcej ważniejsze jest działające oprogramowanie niż obszerna dokumentacja.

Trzeba jeszcze dodać, że współpraca z klientem także ma większe znaczenie niż formalne ustalenia. Oprócz tego reagowanie na zmiany jest ważniejsze niż sztywne podążanie za planem.

Co to w zasadzie wszystko oznacza? Otóż mówiąc w pewnym skrócie agile oznacza zwinne zarządzanie. Podkreśla to, że nowsze formalne ustalenia, dokumentacja, trzymanie się założonego wcześniej planu są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest po prostu podążanie za klientem oraz zmieniającymi się warunkami w firmie.

Warto w tym momencie podkreślić, że wdrożenie agile w wielu firmach wiąże się z łatwiejszym oraz oczywiście szybszym odnoszeniem sukcesów. Podobnie z wdrożeniem scrum - metodyką wywodzącą się z agile. Więcej o tej technice pracy dowiemy się podczas szkolenia scrum.

Gdzie nauczyć się więcej o Agile?

Otóż w tym celu najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju szkolenia Agile, takie właśnie jak agile project management szkolenie. Istotne jest tutaj to, aby wybrać naprawdę dobre pod katem jakości szkolenie - dzisiaj bowiem może je prowadzić w zasadzie każdy i nie zawsze niestety będzie to osoba naprawdę doświadczona w prowadzeniu takich szkoleń.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.