Coaching w biznesie

Od kilku lat słowo „coaching” staje się coraz bardziej popularny. Zjawisko to ma swoich zwolenników i przeciwników: ci pierwsi twierdzą, że odpowiedni coach jest niemal cudotwórcą, ci drudzy wyśmiewają cały proces uznając, że nic nie zmotywuje osoby, która zmotywować się nie chce. I jak zawsze – prawda leży gdzieś pośrodku.
zdjęcie - Coaching w biznesie
 
Od kilku lat słowo "coaching" staje się coraz bardziej popularny. Zjawisko to ma swoich zwolenników i przeciwników: ci pierwsi twierdzą, że odpowiedni coach jest niemal cudotwórcą, ci drudzy wyśmiewają cały proces uznając, że nic nie zmotywuje osoby, która zmotywować się nie chce.

I jak zawsze - prawda leży gdzieś pośrodku.

Coaching - definicja i zastosowanie

Czym więc jest cały ten coaching? Najprościej mówiąc jest to proces, który pomaga w rozwoju danej osoby lub grupy osób. Coach nie jest więc wcześniej wspomnianym cudotwórcą: jest osobą, która prowadzi przez cały proces zmiany, pomaga w wyborze decyzji, motywuje i naprowadza.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma – firma szkoleniowa roku.

Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

Skorzystanie z usług coacha jest więc optymalnym rozwiązaniem dla osób, które już podjęły decyzję o zmianie życia, jednak z różnych przyczyn boją się lub nie wiedzą od czego zacząć.

Coaching w biznesie - kiedy i czy warto z niego skorzystać?

Narzędzia coachingowe są bardzo popularne w trakcie budowania zespołu, rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz prób zmotywowania pracowników. Skorzystanie z usług profesjonalnego mentora rozwoju osobistego może być przydatne gdy:
 
  • nasi pracownicy wykazują chęci rozwoju, jednak nie potrafią się do niego zmotywować,
  • w zespole wynikają sytuacje konfliktowe, należy popracować nad relacjami między ludźmi,
  • borykamy się z problemem braku zaufania w kompetencje i umiejętności między pracownikami.

To oczywiście tylko kilka sytuacji, w których przyda się pomoc coacha. Oni sami mogą zaproponować różne metody, dzięki którym rozładują napięcie, nakierują pracowników oraz sprawią, że w zespole zapanują inne nastroje.

Szczególnie popularne jest używanie bardzo ogólnych, uniwersalnych narzędkzi coachingowych, takich jak action learning grupowy, który polega na rozwiązywaniu problemów jednej osoby poprzez połączenie sił całego zespołu.

To dokonały sposób nauki pracy w grupie, zaciśnięcia więzi ale również odsunięcia osobistych przekonań i problemów na drugi tor, w celu wspólnego rozwiązania danej sytuacji, w której znajduje się jeden z członków zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.