Czym są szkolenia PMI i jakie dają korzyści

Szkolenia PMI są coraz częściej organizowanymi szkoleniami dla osób zajmujących się zarządzaniem zespołami projektowymi. Wskaźnik PMI obrazuje aktywność gospodarczą w poszczególnych sektorach gospodarki. Jest on obliczany na podstawie ankiet, które co pewien czas są kierowane do menegerów, a ci wypełniają jej anonimowo.

21 maja 2018
zdjęcie - Czym są szkolenia PMI i jakie dają korzyści

 

Szkolenia PMI są coraz częściej organizowanymi szkoleniami dla osób zajmujących się zarządzaniem zespołami projektowymi. Wskaźnik PMI obrazuje aktywność gospodarczą w poszczególnych sektorach gospodarki. Jest on obliczany na podstawie ankiet, które co pewien czas są kierowane do menegerów, a ci wypełniają jej anonimowo. Umiejętność interpretowania wskaźników PMI jak równie wykorzystywanie ich do prognozowania zmian w danych sektorach gospodarki jest niezwykle ważną umiejętnością.


Do kogo kierowane są szkolenia z PMI

Szkolenia z PMI kierowane są w głównej mierze do osób, zajmujących się zarządzaniem zespołami projektowymi, stąd nazwa szkolenia project management. Dla nich odpowiednie prognozowanie na podstawie takich danych jest niezwykle istotne, gdyż często to właśnie od odpowiedniej prognozy zależy przyszłość projektów i tym samym przychód i rozwój firmy. Na tego typu szkoleniach pod okiem kwalifikowanych specjalistów osoby uczestniczące w nich uczą się, jak odczytywać wskaźniki PMI i jak odnosić je do swoje branży. Można także nauczyć się tego, jak wykorzystywać dane pozyskane w ten sposób do planowania rozwoju firmy czy poszczególnych, realizowanych projektów.

Certyfikaty PMI

Wiele szkoleń kończy się możliwością uzyskania certyfikatu PMI. Oznacza on, iż osoba która uzyskała certyfikat doskonale poznała proces uzyskiwania wskaźników PMI jak również jest w stanie odpowiednio je interpretować. Wiele firm, aby doskonalić umiejętności swoich pracowników organizuj dla nich szkolenia PMI, szkolenia scrum (bądź pokrewne im agile szkolenia), które nawiązują w szerokim zakresie do branży, w jakiej dana firma działa. Takie indywidualnie opracowywane szkolenia pozwalają na bardzo intensywny rozwój pracowników, gdyż skupiają się na wybranych aspektach i konkretnych zagadnieniach.
Szkolenia PMI uznawane są niezwykle istotne, jak mowa o szkoleniach dla osób zarządzających projektami. Wielu liderów zespołów jest zdania, iż regularne uczestnictwo w takich szkoleniach jest niemalże obowiązkowe, gdyż niezwykle szybko zmieniają się stosowane metody jak również wdrażane są nowe rozwiązania.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.