Czym się różnią różne metody kierowania projektami w firmie?

Kiedy dzisiaj patrzymy na różne szkolenia biznesowe Warszawaproject management szkolenia, odkrywamy bardzo często, że wiele z nich odnosi się do metod kierowania pracą w zespole. Czy rzeczywiście jest to aż tak istotne szkolenie i zakres wiadomości, że powinniśmy w nie zainwestować?

zdjęcie - (the_title())


Czym się różnią różne metody kierowania projektami w firmie?

Kiedy dzisiaj patrzymy na różne szkolenia biznesowe Warszawa, odkrywamy bardzo często, że wiele z nich odnosi się do metod kierowania pracą w zespole. Czy rzeczywiście jest to aż tak istotne szkolenie i zakres wiadomości, że powinniśmy w nie zainwestować? Zdecydowanie tak!

Zarówno jako kierownicy projektów, osoby aspirujące do objęcia tego stanowiska, tudzież zasadniczo wszyscy szefowie, powinniśmy wiedzieć, jakie są metody zarządzania projektami i jak je dobrać do specyfiki pracy w naszej firmie. Możemy je poznać idąc na szkolenie agile project management foundation bądź scrum szkolenie.

Metody kierowania projektami - najważniejsze informacje

Zarządzanie ludźmi, szczególnie zaś w zakresie projektów, to naprawdę bardzo szeroka dziedzina wiedzy i praktycznie nie sposób ją tu dokładnie omówić. Warto jednak skupić się na sprawie niejako najważniejszej, a mianowicie na osobie kierownika. W końcu to on przede wszystkim ponosi odpowiedzialność za pracę w zespole. Zatem zasadniczo wyróżniamy trzy główne typy kierowników.

Pierwszy z nich to kierownik autorytarny. Taka osoba jest zazwyczaj bardzo mocno zaangażowana w życie grupy. Kierownik autorytarny sam decyduje o tym, jaki będzie podział zadań, na bieżąco kontroluje postęp pracy, motywuje pracowników.

Szczególnym podtypem takiego kierownika jest kierownik charyzmatyczny, czyli osoba bardzo mocno motywująca pracowników, stojąca na ich czele, mająca władzę w zasadzie dowolnie decydować o rozdziale prac itp.

Dalej mamy kierownika demokratycznego - to osoba mniej zaangażowana. Jak najbardziej ciągle istnieje tu pewien system kontroli i zasadniczo to kierownik sprawuje władzę, niemniej jednak duży głos ma także grupa - przykładowo w zakresie organizacji pracy czy też podziału zadań. Ostatni typ kierownika to kierownik ingerujący - będący nieco poza grupą.

Project management szkolenia a odpowiedni typ kierownika

No właśnie - czy istnieje coś takiego jak doskonały model zarządzania? Nie do końca. W praktyce najczęściej jest tak, że dobieramy odpowiedniego kierownika charakteryzującego się danym modelem kierowania do konkretnej grupy. Szkolenia z tego zakresu pomogą nam właśnie określić, w jakich przypadkach lepszy będzie kierownik autorytarny a w jakich jednak ktoś inny.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.