Dlaczego komunikacja interpersonalna jest ważna?

Z ludźmi komunikujemy się właściwie przez cały czas. Nie da się tego uniknąć – żyjąc w społeczeństwie, jesteśmy zmuszeni do porozumiewania się z innymi ludźmi. To właśnie dlatego umiejętność skutecznej, efektywnej komunikacji interpersonalnej jest tak ważna. Może ona mieć wpływ na całe nasze życie i na to, jak radzimy sobie w codziennych sytuacjach oraz w pracy i życiu zawodowym.

Gamma - Dlaczego komunikacja interpersonalna jest ważna?

Dlaczego komunikacja interpersonalna jest ważna?


Coraz częściej można w różnych miejscach natknąć się na warsztaty z komunikacji. Nic w tym dziwnego - coraz więcej osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak bardzo istotna jest ta umiejętność. Wiele firm organizuje tego typu szkolenia dla swoich pracowników - zwłaszcza tych, którzy na co dzień mają kontakt z klientami lub partnerami biznesowymi, a od ich umiejętności zależy rozwój firmy i wysokość zysków, jakie ona przynosi.

Jednak nie tylko w firmach są organizowane tego typu szkolenia - bez problemu można samodzielnie znaleźć takie szkolenie i wziąć w nim udział. Z pewnością okaże się to przydatne.

Świadomość tego, jak powinna poprawnie wyglądać komunikacja interpersonalna pomoże ci znaleźć lepszą pracę lub awansować w firmie, w której obecnie pracujesz. Wiedząc, w jaki sposób rozmawiać z innymi, automatycznie sprawiamy wrażenie osób pewnych siebie, profesjonalnych i kompetentnych.

Nie obawiamy się także konieczności negocjacji, wiemy również, jak najlepiej odpowiadać na krytykę - jest to bardzo ważna umiejętność! Ucząc się skutecznej komunikacji interpersonalnej, pozbywamy się ograniczeń w wielu dziedzinach życia.

 

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie. Zapraszamy.

 

Umiejętność skutecznej komunikacji z innymi jest także gwarancją udanego życia osobistego. Każdy powinien przecież wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z bliskimi, jak rozwiązywać problemy w małżeństwie i jak dyskutować w sytuacji, gdy każdy ma inne zdanie, a nie chcemy, aby rozmowa zakończyła się wyzwiskami i kłótnią.

Wiedząc, jak rozmawiać, znacznie łatwiej zdobędziemy przyjaciół i znajomych - nie będziemy mieli problemu z rozpoczęciem rozmowy czy zaangażowaniem się w towarzyską dyskusję na dany temat.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.