Dobre cechy kierownika

Dobry kierownik może w przedsiębiorstwie zdziałać cuda. Odpowiednio zarządzając, mając jednocześnie odpowiedni wpływ na pracowników, kierownik może pokierować funkcjonowanie i rozwojem przedsiębiorstwa tak, by wykorzystać wszelkie możliwości i okazać się być lepszym od konkurencji. Wówczas, przedsiębiorstwo może stać się prawdziwie silne i mocne, nie mając sobie równych. Do tego jednak niezbędny jest dobry, kompetentny kierownik posiadający odpowiednie cechy osobowościowe i predyspozycje. Jaki więc powinien być?

   
  Dobry kierownik może w przedsiębiorstwie zdziałać cuda. Odpowiednio zarządzając, mając jednocześnie odpowiedni wpływ na pracowników, kierownik może pokierować funkcjonowanie i rozwojem przedsiębiorstwa tak, by wykorzystać wszelkie możliwości i okazać się być lepszym od konkurencji. Wówczas, przedsiębiorstwo może stać się prawdziwie silne i mocne, nie mając sobie równych.

  Do tego jednak niezbędny jest dobry, kompetentny kierownik posiadający odpowiednie cechy osobowościowe i predyspozycje. Jaki więc powinien być?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Dobre cechy kierownika to przede wszystkim umiejętność zdobywania pozycji autorytetu. Do tego jednak niezbędna jest wiedza i umiejętności. Ponadto, dobry kierownik powinien dobrze analizować wszystko, wyciągać wnioski i sprawować nad wszystkim kontrolę. Otwartość i kreatywność to również istotne cechy dobrego kierownika. Kierownik otwarty na inne osoby i na nowe pomysły pracowników bez wątpienia znajdzie wiele ciekawych rozwiązań i możliwości szybszego, bardzo skutecznego zrealizowania celów i zadań.
   
  Dobre cechy kierownika to również odpowiedzialność. Kierownik nie może bowiem przenosić całej odpowiedzialności na pracowników. Powinien, w trakcie wykonywania powierzonych pracownikom zadań kontrolować postępy w pracy i w razie potrzeby wspierać pracowników, doradzać im bądź pomagać w rozwiązaniu napotkanych problemów.
   
  Każdy dobry kierownik powinien również być osobą bardzo komunikatywną, szybko nawiązującą kontakty z innymi i nie obawiającą się nawet trudnych rozmów. Jest to bardzo przydatne, bowiem w przedsiębiorstwie często zdarzają się trudne sytuacje, które należy dyplomatycznie rozwiązać.

  Dodatkowo, pomiędzy współpracownikami może również dojść do sytuacji konfliktowych, które również w wielu przypadkach wymagają wprawnej ingerencji kierownika, aby szybko i skutecznie móc je rozwiązać. Z tych względów nie jest wcale obojętne, kto będzie w przedsiębiorstwie piastował stanowisko kierownicze. Rozsądny wybór takiej osoby może znacząco wpłynąć na firmę, przyczyniając się do jej rozwoju, lub klęski.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.