Efektywne zarządzanie czasem

Mówi się, że czas to pieniądz. W zasadzie to powiedzenie jest prawdziwe, szczególnie zaś jeśli chodzi o pracę w firmie. Bowiem w przedsiębiorstwie czy w firmie każda minuta, podczas której pracownicy nie pracują, siłą rzeczy generuje straty.

zdjęcie - (the_title())

   

  Mówi się, że czas to pieniądz. W zasadzie to powiedzenie jest prawdziwe, szczególnie zaś jeśli chodzi o pracę w firmie. Bowiem w przedsiębiorstwie czy w firmie każda minuta, podczas której pracownicy nie pracują, siłą rzeczy generuje straty. Jednak nie chodzi przecież o to, aby zagonić pracowników do bezsensownej, chaotycznej pracy tak, aby robili cokolwiek. Otóż klucz to sukcesu firmy kryje się w efektywnym zarządzaniu czasem. O co tu chodzi?

  Czym jest efektywne zarządzanie czasem?

  Wyobraźmy sobie taką sytuację. Mamy zadanie do wykonania - przykładowo niech to będzie zrobienie obiadu. Jedna osoba szybko sprawdzi, co trzeba kupić, wyjdzie po zakupy, wróci i przygotuje obiad. Całość zajmie jej może z dwie godziny. Druga osoba zaś niedokładnie sprawdzi, co trzeba kupić, będzie musiała iść dwa razy na zakupy, potem jeszcze w odwrotnej kolejności doda składniki do obiadu, wobec czego będzie trzeba przygotowywać wszystko od początku. Tej osobie przygotowanie obiadu zajmie 5 godzin i dodatkowo będzie ona bardzo zmęczona.

  Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że druga osoba więcej pracowała... w zasadzie co z tego, jak rezultat jest ten sam, a pierwszym przypadku zajęło to mniej czasu i sił?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.

  Korzyści z efektywnego zarządzania czasem

  Powyższy przykład ilustruje właśnie efektywne i nieefektywne zarządzanie. Jak zatem widać, efektywne zarządzanie czasem powoduje, że pracownicy tę samą pracę wykonują znacznie szybciej, nie męcząc się przy tym bardzo. Tego samego dnia można zatem zrobić kilka razy więcej, co przełoży się na szybki wzrost pozycji firmy na rynku.

  Jak efektywnie zarządzać czasem?

  Sposobów technik jest tutaj naprawdę wiele. Warto jednak podkreślić, że czytając o nich, trudno nam będzie je samemu dobrze zrozumieć. Zdecydowanie lepiej jest pójść na specjalistyczne szkolenie, na którym nauczą nas wszystkiego, co będzie konieczne do pracy w danej firmie. Tam fachowcy od zarządzania czasem pokażą nam te techniki, które najlepiej się sprawdzają, nauczą także się nimi posługiwać itd.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.