Efektywne zarządzanie czasem dla menadżerów.

Masz wrażenie, że czas przelatuje Ci przez palce, a Ty nie jesteś w stanie zorganizować sobie czasu pracy? A może obserwujesz, że Twoi menadżerowie nie radzą sobie z nawałem zajęć, a sterta rzeczy odłożonych „na później” rośnie z każdą chwilą? Możliwe, że rzeczywiście jest to związane z chwilowym kryzysem w jednym z obszarów, którym zarządzają i muszą tam poświęcić cały swój czas, inne obowiązki odkładając na potem. 

zdjęcie - Efektywne zarządzanie czasem dla menadżerów.
 
Masz wrażenie, że czas przelatuje Ci przez palce, a Ty nie jesteś w stanie zorganizować sobie czasu pracy? A może obserwujesz, że Twoi menadżerowie nie radzą sobie z nawałem zajęć, a sterta rzeczy odłożonych „na później” rośnie z każdą chwilą?

Możliwe, że rzeczywiście jest to związane z chwilowym kryzysem w jednym z obszarów, którym zarządzają i muszą tam poświęcić cały swój czas, inne obowiązki odkładając na potem. A może oni po prostu mają problem z delegowaniem zadań swoim pracownikom i z każdym dniem, czy nowym projektem po prostu ich im przybywa, a doba z gumy nie jest, rozciągnąć się jej nie da.

Istnieje także możliwość, że mają problem z priorytetyzacją zadań, nie potrafią dobrze ocenić ile czasu zajmie im dana czynność, bądź mają nadmierną potrzebę kontroli i twierdzą że sami zrobią wszystko najlepiej.
 
W takich przypadkach z pomocą z pewnością przyjdą kursy, których celem jest nauczenie radzenia sobie w takich sytuacjach. Efektywne zarządzanie czasem dla menadżerów jest bowiem niezwykle istotne dla całej firmy. Jeżeli bowiem nie jest on w stanie sam zorganizować sobie pracy, to w jaki sposób może w tym zakresie zarządzać innymi?

Skoro to menadżer ma odpowiadać i pilnować terminów realizacji projektów, czy poszczególnych jego etapów, to jeżeli sam sobie nie zorganizuje efektywnie pracy może zwyczajnie niektóre terminy przegapić. Pamiętaj także, że przykład płynie z góry.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

Jeżeli pracownicy widzą, że ich szef jest niezorganizowany, sami zaczynają się w podobny sposób zachowywać. W dodatku może się też okazać, że próbują niejako cwaniakować, opóźniając na przykład realizację swoich zadań, licząc, że w całym bałaganie umknie to przełożonemu. A takie sytuacje zaczynają się już robić niebezpieczne, bowiem pojawia się wtedy ryzyko nie zrealizowania projektu, czy umowy w określonym terminie, za co kontrahent może nałożyć (często wysokie) kary umowne.

I w zasadzie nie wiadomo kogo wtedy obarczać winą – menadżera zespołu za to, że nie dopilnował zespołu i terminów, czy osobę która powierzyła mu te zadania, choć nie był do tego odpowiednio przygotowany. Czy warto więc tak ryzykować? Lepiej chyba zainwestować w dobre szkolenie niż później ponosić kosztowne konsekwencje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.