Informacja zwrotna

We współpracy z innymi ważne jest posiadanie dużych umiejętności interpersonalnych. Nie da się bowiem ukryć, że komunikowanie się z innymi warunkuje sukces we współpracy zawodowej lub jego brak. Komunikacja interpersonalna posiada wiele istotnych aspektów, które trzeba mieć na uwadze, kiedy chcemy komunikować się z innymi.

  We współpracy z innymi ważne jest posiadanie dużych umiejętności interpersonalnych. Nie da się bowiem ukryć, że komunikowanie się z innymi warunkuje sukces we współpracy zawodowej lub jego brak. Komunikacja interpersonalna posiada wiele istotnych aspektów, które trzeba mieć na uwadze, kiedy chcemy komunikować się z innymi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Komunikowanie się słowne polega przede wszystkim na przekazywaniu informacji odbiorcy przez nadawcę, ale również na wyrażaniu informacji zwrotnej w odpowiedzi na komunikat.

  Niestety, choć wydaje się to być dość proste i oczywiste, to wiele osób ma ogromny problem z wyrażaniem swoich myśli, uczuć czy reakcji w odpowiedzi na coś. Na szczęście pomocne mogą okazać się różnego rodzaju kursy i szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, podczas których omawiane są wszystkie najistotniejsze zagadnienia.

  Do tych zagadnień może należeć np. przekazywanie informacji odbiorcom, jak i informacja zwrotna. Wszystkie rodzaje informacji, jakie przekazujemy odbiorcom, lub zwracamy, powinny być konstruktywnie zbudowane, aby rzeczywiście przekazywać wszelkie najistotniejsze i najbardziej niezbędne informacje, które zaś będą w pełni zrozumiałe przez osobę, która wiadomość ma odebrać. Bez tego jest praktycznie niemożliwe, aby sprawnie i efektywnie porozumiewać się z innymi.

  Specjaliści uważają, że bez względu na sposób naszego komunikowania się z innymi, ważne jest by stosować się do kilku najbardziej podstawowych i ważnych zasad. Po pierwsze, należy zwracać się bezpośrednio do odbiorcy wiadomości, nie uprzedmiotawiając go i jasno wysyłając komunikat. W przypadku konstruktywnej krytyki, do jakiej często zaliczana jest informacja zwrotna, nie powinna się tego robić w obecności innych osób.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenia z asertywności. Dowiesz się na nim, m. in.: jakie są umiejętności asertywne, jak radzić sobie z manipulacją i agresją, jaki jest związek pomiędzy poczuciem własnej wartości z postawą asertywną. Zobacz również warsztaty z komunikacji interpersonalnej oraz szkolenia z efektywności osobistej.

  Wszelkie tego rodzaju rozmowy powinny odbywać się wyłącznie na osobności. Oceniać powinno się również wyłącznie zachowanie danej osoby, nie zaś człowieka. Warto również zwrócić uwagę na efekty, jakie przyniosło dane zachowanie drugiej osoby. Dzięki temu informacja zwrotna będzie konstruktywna, nie zaś przykra dla osoby mającej odebrać tę wiadomość.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.