Jak efektywnie współpracować w firmie?

Po transformacji gospodarczej, która miała miejsce pod koniec ubiegłego stulecia, scena gospodarcza zaczęła wypełniać się różnorodnymi podmiotami. Obecnie, można spotkać ogromne zróżnicowanie jeżeli chodzi o firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jak efektywnie współpracować w firmie?

Po transformacji gospodarczej, która miała miejsce pod koniec ubiegłego stulecia, scena gospodarcza zaczęła wypełniać się różnorodnymi podmiotami. Obecnie, można spotkać ogromne zróżnicowanie jeżeli chodzi o firmy. Bardzo dużo osób działa w ramach samozatrudnienia prowadząc jednoosobowe działalności gospodarcze.

Wciąż nie tak mało jest także niewielkich firm rodzinnych opartych na tradycji i doświadczeniu. Chyba największą zmianą w ostatnich latach jest chyba wejście na rynek ogromnych zagranicznych graczy. Korporacje są wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale także dlatego, że wprowadziły innowacyjne podejście do pracownika.

Komunikacja w firmie

Im większa jest firma i im więcej osób zatrudnia, tym większe problemy mogą pojawiać się na przestrzeni komunikacyjnej. A im gorzej działa komunikacja wewnątrz firmy, tym współpraca układa się mniej efektywnie.

Należy dołożyć wszelkich starań aby wypracować skuteczne procedury komunikacyjne, tak by każdy pracownik wiedział do kogo może się zwrócić po pomoc w przypadku gdy będzie miał jakiś problem.

Warto także zadbać o odpowiednią atmosferę w pracy. W wielu miejscach, na styl amerykański, komunikacja jest bardzo bezpośrednia - pracownicy niemal wszystkich szczebli są ze sobą po imieniu. Takiej atmosferze sprzyja organizacja imprez integracyjnych, dzięki którym pracownicy mogą się lepiej poznać, a przez to wytwarzają się nowe kanały komunikacyjne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażoweSzkolenia z komunikacji w zespole

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak potrzebna i ważna jest skuteczna komunikacja wewnątrz firmy. Wystarczy niewielkie zaburzenie w tej materii, a w gruzach może legnąć poważny projekt.

Szkolenie komunikacja wewnętrzna w firmie pozwala na wypracowanie właściwych sposobów porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Uczestnicy dowiadują się jakie są kanały komunikacyjne, co to jest komunikat i jakie rzeczy mogą przeszkadzać w skutecznej i efektywnej komunikacji. Dzięki takim szkoleniom zespoły pracowników funkcjonują o wiele lepiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.