Jak powstał manifest agile?

Niegdyś z zarządzaniem projektami informatycznymi wiązała się bardzo duża biurokracja i niezmiernie dokładne przestrzeganie wręcz strukturalnego planu projektowego.

zdjęcie - (the_title())


Jak powstał manifest agile?

Niegdyś z zarządzaniem projektami informatycznymi wiązała się bardzo duża biurokracja i niezmiernie dokładne przestrzeganie wręcz strukturalnego planu projektowego. Jednak, nowe technologie i możliwości przyniosły ze sobą inne sposoby zarządzania projektami, ponieważ skalarność i stopień skomplikowania aplikacji jest dzisiaj dużo wiekszy niż niegdyś.

Stąd powstała koncepcja metodologii takich jak agile (szkolenie agile), które przede wszystkim mają iść w parze z szybkością reakcji na często zmieniające się wymagania i upodobania klienta.

Podstawową koncepcją jest dostarczenie klientowi takiego produktu, który będzie odpowiadał jego potrzebom w czasie odgórnie ustalonym, gdzie istotnym jest także element dalszej "opieki" nad produktem w postaci jego dalszego rozwijania, poprawiania ewentualnych błędów lub dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych.

Agile project management szkolenie instruuje, jakie role w zespole projektowym muszą być przyjęte, aby ten system rzeczywiście przynosił sukcesy w projekcie, a agile pm foundation nakreśla korzyści płynące z zastosowania agile w firmie, jak i zasady poprawnego wdrożenia agile do zespołu.

Agile jest w zasadzie grupą pomniejszych sposobów zarządania projektami i często idzie w parze z takimi słowami, jak na przykład scrum. Scrum szkolenia uczą, w jaki sposób przeprowadzać spotkania i ile ich powinno być podczas okresów wykonywania pracy zwanymi sprintami, aby usprawnić komunikację między członkami w zespole.

Szkolenia agile skierowane są do wszystkich członków zespołu, niezależnie od przyjętej roli w zespole, ponieważ zespół musi być całością i każda pracująca w nim osoba powinna zdawać sobie sprawę z obowiązków, które przyjmuje na siebie każda z osób z projekcie.

Agile project management szkolenie oprócz podstaw, wyjaśni także różnice między rodzajami projektów i nakreśli, dlaczego właśnie ta medotologia powinna zostać przyjęta w Twojej firmie, aby należycie przygotować produkt, z którego klient będzie w zupełności usatysfakcjonowany.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.