Jak przyspieszyć obsługę klienta?

Nie da się ukryć, że klienci zwracają bardzo dużą uwagę na jakość obsługi. Często ma ona podobne znaczenie jak cena produktu lub usługi.

zdjęcie - (the_title())

W bardzo wielu obszarach jakości obsługi może mieć nawet większe znaczenie niż ceny. Jaki wniosek z tego płynie? Każdy sprzedawca powinien dążyć do wywarcia jak najbardziej pozytywnego wrażenia na swoich klientach.

W tym celu bardzo pomocne są szkolenia z obsługi klienta, które pomagają skupić się na najważniejszych zagadnieniach, takich jak szybka i sprawna praca. Dla wielu klientów kluczowe znaczenie ma właśnie szybkość, czyli czas, który jest potrzebny na załatwienie danej sprawy. Klient może zwrócić się z różnymi problemami i pytaniami dotyczącymi, np. możliwości dokonania zwrotu lub reklamacji.

Czym szybciej dostanie wyjaśnienie, tym lepiej. W jaki sposób można przyspieszyć cały proces? Kluczowe znaczenie odgrywają tutaj kompetencje pracowników z działu obsługi klienta. Nie każdy pracownik może zostać specjalistą w każdym obszarze, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na specjalizację. Następnie trzeba odpowiednio kierować zgłoszenia od klientów tak, aby sprawy trafiały zawsze do tych konsultantów, którzy są dobrze zaznajomieni z daną problematyką.

 

Jakie są najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych? Jak podnieść skuteczność sprzedaży w dziale? Sprawdź te szkolenia: Gamma. Firma szkoleniowa roku!

 

Najlepsza sytuacja to taka, w której klient może załatwić swoją sprawę już po jednym telefonie lub zgłoszeniu przy pomocy innego kanału komunikacji. Jak już zostało wspominanie, znaczenie ma szybkość załatwienia sprawy lub rozwiązania problemu. Kilkukrotny kontakt przedłuża cały proces i staje się niepotrzebnym kłopotem dla klienta. Konieczność wielokrotnego kontaktu komplikuje całą sprawę i budzi u klientów uczucie irytacji.

W jaki sposób można rozwiązać ten problem? Pomocne okazują się szkolenia pracowników pod kątem zbierania informacji w trakcie pierwszego kontaktu. Doskonałym materiałem, który można wykorzystać do szkoleń są nagrania rozmów. Warto również stawiać na usamodzielnienie pracowników, dzięki czemu będą mogli podejmować więcej decyzji bez konieczności konsultacji. Jednocześnie pracownicy powinni mieć również możliwość dokonania konsultacji z przełożonym w trakcie rozmowy z klientem,

Szkolenia sprzedażowe mogą wpłynąć korzystnie na obroty firmy, ale nie można także zapominać o szybkiej i bezproblemowej obsłudze, która rozwiąże wszystkie problemy klientów w możliwe najkrótszym czasie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.