W jaki sposób radzić sobie ze stresem i dobrą komunikacją interpersonalną?

Praca jest nieodłącznym elementem życia człowieka, ponieważ człowiek musi posiada środki do życia. A z kolei żeby je mieć to musi na nie zarobić. Dlatego człowieka musi pracować. W dzisiejszych czasach praca wymaga posiadania dobrych relacji między współpracownikami czy osobami, z którymi prowadzi się sprzedaż. Nie każdy takie zdolności posiada.

7 grudnia 2018
zdjęcie - W jaki sposób radzić sobie ze stresem i dobrą komunikacją interpersonalną?

 

Praca jest nieodłącznym elementem życia człowieka, ponieważ człowiek musi posiada środki do życia. A z kolei żeby je mieć to musi na nie zarobić. Dlatego człowiek musi pracować. W dzisiejszych czasach praca wymaga posiadania dobrych relacji między współpracownikami czy osobami, z którymi prowadzi się sprzedaż. Nie każdy takie zdolności posiada. Ludzie zajmujący się komunikacją interpersonalną opracowali nawet cały zbiór zasad i reguł, dzięki którymi komunikacja przebiega sprawnie i na korzyść osób komunikujących się.

Jednak nic straconego dla osób, które nie są uzdolnione w tym temacie, ponieważ powstało wiele szkoleń na rynku o nazwie szkolenie komunikacja interpersonalna czy komunikacja interpersonalna szkolenie, które mają za zadanie naprowadzić uczestników szkolenia na sposoby radzenia sobie z współrozmówcami.

Dzięki uczestnictwu w takim szkoleniu można dowiedzieć się: jak przekazywać informacje w sposób zrozumiały dla drugiej osoby, jak wysoka jest rola przekazu werbalnego i niewerbalnego, można zobaczyć na prostych i klarownych przykładach, tabelach, diagramach, piktogramach w jaki sposób informacja, którą przekazujemy ma znaczenie, jak świadomie stosować argumentację i kontrargumentację, w jaki sposób aktywnie słuchać ze zrozumieniem, ponieważ słuchanie ma istotne znaczenie w komunikacji i prowadzeniu dialogu, w jaki sposób dobrze parafrazować swoje wypowiedzi, tak żeby upewnić się czy nasza informacja została dobrze zinterpretowana, w jaki sposób umiejętnie dopasować komunikat do odbiorcy, w jaki sposób kreować swój własny komunikacji, jakie są bariery, które zakłócają prawidłową komunikację, co przyczynia się do powstawania konfliktów a także jakie są sposoby rozwiązywania konfliktów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Wydawałoby się, że rozmowa nie ma wpływu na to jak odbierają nas ludzie. A jednak ma i w sposób bezpośredni oddziałuje na to, jak odbierają nas nasi słuchacze. Dlatego całe szkolenie ma bardzo pozytywny wpływ szczególnie dla osób, których praca opiera się na stałym kontakcie z klientem.

Do złej komunikacji zwykle przyczynia się także stres. Jeżeli sami nie potrafimy sobie z nim poradzić to warto zainwestować w profesjonalne szkolenie antystresowe, na którym poznamy profesjonalne i świadome techniki radzenia sobie ze stresem. Szczególnie negatywny zjawiskiem jest stresująca praca, która może przyczynić się do wielu chorób o podłoży psychicznym a w późniejszym czasie nawet i fizycznym.

Dlatego warto wziąć udział w takim szkoleniu jak szkolenie stres w pracy. Takie szkolenie pozwoli jego uczestnikom na neutralizację stresorów za pomocą technik dostosowanych do preferencji każdego człowieka. Także uczestnicy szkolenia poznają techniki relaksacyjne, które uwolnią napięcie ich organizmu. Co przyczyni się do zwiększenia efektywności zawodowej i osobistej. Uczestnicy szkolenia nauczą się w jaki świadomy sposób obserwować swoje ciało aby umieć rozpoznawać sygnały stresu i móc sobie w szybki sposób z nimi radzić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

Niekiedy mała efektywność w pracy może być skutkiem tzw. wypalenia zawodowego. Pracodawca zauważając pierwsze objawy tego symptomu u swoich pracowników, powinien zainwestować w szkolenie wypalenie zawodowe, na którym uczestnicy nauczą się wykrywać syndromy wypalenia zawodowego u siebie i u swoich współpracowników a także dowiedzą się, jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu. Szkolenie także pozwala poznać jakie istnieje znaczenie zachowania harmonii pomiędzy poszczególnymi sferami życia.

Najważniejszym celem takiego szkolenia jest jednak poznanie strategii interwencji kryzysowej w chwilach wypalenie zawodowego i oczywiście poznanie działających sposobów na wzrost własnej efektywności.

Warto obserwować swój organizm i potrafić radzić sobie z sytuacjami, które wpływają negatywnie na psychikę człowieka. Ważne tutaj są reakcje już na pierwsze negatywne symptomy, ponieważ doprowadzenie do rozwoju negatywnych emocji w organizmie może doprowadzić do złych skutków zdrowotnych, które ciężko się leczy. Niekiedy później nawracają i staje się to męczące dla organizmu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.