Jak rozwijać swoje kompetencje sprzedażowe?

Kompetencje sprzedażowe to w wielu zawodach naprawdę bardzo istotne kwestie. Szczególnie zaś liczą się one w przypadku wszystkich pracowników, którzy bezpośrednio sprzedają nasze towary czy usługi klientom.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozwijać swoje kompetencje sprzedażowe?

Kompetencje sprzedażowe to w wielu zawodach naprawdę bardzo istotne kwestie. Szczególnie zaś liczą się one w przypadku wszystkich pracowników, którzy bezpośrednio sprzedają nasze towary czy usługi klientom, osób które zajmują się tworzeniem reklam oraz pracowników, którzy odpowiedzialni są za nawiązanie współpracy z innymi firmami, sprzedawcami, kontrahentami itp. Jednak w zasadzie... czym są takie kompetencje sprzedażowe i na czym one polegają? Jak je rozwinąć?

Kompetencje sprzedażowe - najważniejsze informacje

No właśnie - zanim przejdziemy do tego, jak rozwijać kompetencje sprzedażowe, warto nakreślić mniej więcej, czym one w ogóle są.

Otóż zasadniczo kompetencje sprzedażowe to wszystkie umiejętności, które mają na celu poprawić naszą jakość sprzedaży. Zatem w tej grupie na pewno będą mieścić się umiejętności związane z szeroko pojętą negocjacją.

Ponadto warto zaliczyć tu także pewne kompetencje psychologiczne takie jak: umiejętność prowadzenia rozmowy dopasowanej do poziomu, charakteru i chęci danego klienta, oceny co wygląd, ubiór i zachowanie mówi na temat danego klienta, dopasowanie odpowiedniej mimiki, tonu głosu itp, tak, aby zbudować zaufanie itp.

Zasadniczo należy podkreślić, że wiele umiejętności psychologicznych ma szczególnie duże znaczenie w zakresie właśnie sprzedaży. Co więcej zaliczamy tu także różne prawnicze kwestie oraz zagadnienia handlowe... Jak widać, kompetencje sprzedażowe stanowią dość spore zagadnienie. Pytanie zatem pozostaje - jak je rozwinąć jeszcze bardziej.

Szkolenia - najlepsza droga do sukcesu

Otóż przede wszystkim naprawdę warto inwestować w różnego rodzaju szkolenia. Wśród nich obowiązkowo powinny się znaleźć na pewno szkolenia negocjacje.

Warto również zainwestować w szkolenia telemarketing - wbrew obiegowym opiniom ta forma sprzedaży naprawdę całkiem nieźle się sprawdza i nie wolno jej z marszu spisywać na straty.

W zakresie szkoleń należy tylko zwrócić baczną uwagę na jedną sprawę, a mianowicie na to, że dzisiaj niestety szkolenia czasem prowadzone są przez osoby dość niekompetentne. Należy wcześniej to sprawdzić, aby uniknąć pomyłki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.