Jak zacząć pracę w scrum?

Scrum, a w zasadzie agile, stanowi dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodę zarządzania. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem? Jakie są zalety pracy w scrum? Jak przedstawiają się konkretne zasady scrum? Jak zacząć pracę w scrum?

zdjęcie - (the_title())


Jak zacząć pracę w scrum?

Scrum, a w zasadzie agile, stanowi dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodę zarządzania. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem? Jakie są zalety pracy w scrum? Jak przedstawiają się konkretne zasady scrum? Jak zacząć pracę w scrum?

Warto zainwestować dla konkretnych osób w szkolenia scrum product owner oraz scrum master - te role naprawdę w zasadzie decydują o sukcesie zespołu, zatem powinny być naprawdę dobrze skonstruowane i odgrywane przez osoby znające się na rzeczy.

Scrum - najważniejsze kwestie

Na początek warto powiedzieć nieco o scrum i o agile. Otóż agile to inaczej zmienne zarządzanie. Zostało ono stworzone specjalnie na potrzeby naprawdę dynamicznie zmieniającego się rynku. Dzisiaj bowiem określenie na początku wszelkich celów i zadań może zakończyć się całkowitym fiaskiem. Agile zaś umożliwia wprowadzenie przeróżnych zmian itp.

Najbardziej popularną metodyką agile jest scrum, który wyróżnia się tym, że jednocześnie jest bardzo elastyczny, jednak posiada jakieś ramy i konkrety. Warto jeszcze dodać, że świetnie nadaje się on do firm, czy też do sektorów, które mają za zadanie wykonać lub zaprojektować bardzo konkretny produkt czy usługę. Trochę gorzej nadaje się scrum do rzeczy, które nie są tak bardzo mierzalne, jak chociażby obsługi call center.

Scrum wyróżnia się także pewnymi swoimi zasadami. Otóż chodzi tutaj o to, że praca podzielona jest na pewne okresy, a szczególną rolę pełnią w nich sprinty, czyli czas, w którym nie podejmuje się już w zasadzie żadnych decyzji, tylko bardzo szybko wykonuje się po prostu dane zadanie. Co więcej praca podzielona jest tu na pewne zespoły, w których dość duże znaczenie mają odgrywane role, a w szczególności product owner oraz scrum master.

Szkolenia scrum master, szkolenie product owner i inne

Generalnie, aby wdrożyć do firmy scrum należy przede wszystkim zainwestować w ogólne szkolenia dotyczące agile oraz scrum. Dalej należy zatrudnić osobę zajmującą się scrum tak, aby pomogła ona wdrożyć wszystko do firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.