Jakie emocje wywołuje w nas praca?

We współczesnych czasach dla wielu ludzi aktywnych zawodowo, a w szczególności tych, którzy wykonują bardzo odpowiedzialne zawody, priorytetowym narzędziem pracy stają się ich własne, często negatywne emocje.

zdjęcie - (the_title())


Jakie emocje wywołuje w nas praca?

We współczesnych czasach dla wielu ludzi aktywnych zawodowo, a w szczególności tych, którzy wykonują bardzo odpowiedzialne zawody, priorytetowym narzędziem pracy stają się ich własne, często negatywne emocje.

Tymczasem długotrwały stres w pracy może doprowadzić do wielu poważnych chorób oraz wypalenia zawodowego. Aby tego uniknąć niezbędne są profesjonalne warsztaty radzenia sobie ze stresem. Ponadto dla osób piastujących odpowiedzialne stanowiska przywódcze niezbędne jest wypalenie zawodowe szkolenie oraz zarządzanie emocjami szkolenie.

Zarządzanie emocjami szkolenie, a emocje towarzyszące nam w pracy

Obecnie nie sposób jest uniknąć emocji w pracy, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Niemniej większości osób wspominających o silnych emocjach związanych z pracą, zazwyczaj na myśl przychodzą te negatywne. Wielu z nas w pracy odczuwa znużenie, boi się jej utraty oraz często popada w konflikty ze współpracownikami.

Emocje towarzyszą każdemu z nas nieustannie i stanowią część naszego codziennego życia. Ich źródłem może być dosłownie wszystko. W miejscu pracy nawet komputer czy laptop może wywołać w pracowniku szereg negatywnych emocji. Niepoprawnie działający sprzęt biurowy bardzo często staje się obiektem wielu agresywnych zachowań. Innym czynnikiem wywołującym silne emocje w pracy są kontakty z innymi ludźmi.

Powodują one że możemy odczuwać nie tylko radość, lecz również silny gniew, smutek, frustrację oraz rozczarowanie. Wielu pracowników nie potrafi radzić sobie ze stresem oraz emocjami wywoływanymi w miejscu pracy. Wówczas to z pomocą przychodzi zarządzanie emocjami szkolenie oraz warsztaty radzenia sobie ze stresem. Ponadto niezbędne jest wypalenie zawodowe szkolenie.

Negatywne emocje, a warsztaty radzenia sobie ze stresem

Wypalenie zawodowe szkolenie czy zarządzanie emocjami szkolenie jest zawsze prowadzone przez doświadczonych trenerów i praktyków posiadających ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Zatem zdobyta wiedza jest ona bardzo przydatna w pracy zawodowej.

Podczas szkolenia każdy uczestnik uczy się w jaki sposób poprawnie zarządzać emocjami. Ponadto poznaje ważne aspekty inteligencji emocjonalnej od strony sprawdzonych naukowo metod oraz technik.

Podczas szkolenia uczestnicy:

  • zdobywają aktualną wiedzę psychologiczną na temat inteligencji emocjonalnej oraz się jak z niej korzystać
  • poznają znaczenie nie tylko swoich emocji lecz także innych ludzi
  • poznają mechanizmy powstawania emocji
  • uczą się budować swoje kompetencje inteligencji emocjonalnej oraz świadomie wpływać na emocje oraz motywacje innych osób

Dzięki tym szkoleniem praca staje się dla wielu osób bardziej przyjemna oraz satysfakcjonująca.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.