Język korzyści w kontaktach z klientem

Język korzyści – jego stosowanie ma ogromne znaczenie w kontaktach z klientami. Niestety często jest on stosowany w nieprawidłowy sposób. Jak należy stosować to narzędzie, aby przyniosło jak najlepsze rezultaty?

19 sierpnia 2017
zdjęcie - Język korzyści w kontaktach z klientem

Język korzyści w sprzedaży, w kontaktach z klientem


Szkolenia sprzedażowe często kładą nacisk na stosowanie języka korzyści
.
Warto zastanowić się czym w ogóle jest korzyść? Podstawowym błędem popełnianym przez sprzedawców jest po prostu wymienienie cech danego produktu lub usługi. Pozornie może się wydawać, że takie podejście ma sens, jednak nie daje ono odpowiedzi na podstawowe pytanie stawiane przez klienta, czyli co zyskam, jeśli zainwestuję w produkt lub usługę? Aby wiedzieć, co jest korzyścią z punktu wiedzenia danego klienta, najpierw należy zrozumieć jego potrzeby. To właśnie zrozumienie potrzeb jest kluczem do stosowania języka korzyści.

Stosowanie języka korzyści nie jest wcale takie łatwe i w praktyce wielu sprzedawców popełnia w tym zakresie dosyć duże błędy. Jedną z częstych pomyłek jest przedstawianie korzyści z punktu widzenia sprzedawcy, a nie klienta. Sprzedawca nie poświęca czasu na zapoznanie się z potrzebami klienta, sam dokonuje oceny, co jego zdaniem jest najważniejszą korzyścią płynącą ze skorzystania z danego produktu lub usługi.

 

Gamma - firma szkoleniowa roku. Chcesz zostać lepszym sprzedawcą? Zobacz: techniki sprzedaży szkolenie, profesjonalna obsługa klienta szkolenie, szkolenie ze sprzedaży Jesteś menadżerem może zainteresuje Cię szkolenie zarządzanie zespołem? Zapraszamy serdecznie!

 

Kolejnym ważnym błędem jest stosowanie języka, który jest niezrozumiały dla klienta. Poważnym problemem jest na przykład stosowanie specjalistycznych terminów. Oczywiście ma to sens, jeśli klient sam posiada dużą wiedzę w danej dziedzinie, jednak zazwyczaj tak nie jest. Język korzyści powinien być prosty, przystępny i zrozumiały, Jeśli konieczne jest użycie bardziej fachowych terminów, należy je wyjaśnić tak, aby klient mógł zrozumieć przekaż.

Warto zainwestować w szkolenia z obsługi klienta, które pokażą pracownikom, w jaki sposób można zaangażować klienta w rozmowę i uzyskać od niego informacje na temat potrzeb i oczekiwań. Oczywiście nie można przesadzać z językiem korzyści. Jeśli klient zostanie zasypany długa listą korzyści, może nabrać podejrzeń. Warto skupić się na kilku najważniejszych kwestiach, które są najbardziej istotne z punktu wiedzenia danej osoby.

Każdy klient ma jedną lub dwie kwestie, które mają dla niego kluczowe znaczenie i są decydujące w przypadku wyboru produktu lub usługi. Dla jednych będzie to cena, dla innych jakość lub inne parametry produktu oferowanego przez firmę.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.