Kanban, agile, scrum – czy można stosować te pojęcia wymiennie?

Pojęcia takie jak kanban, agile czy scrum są dla wielu osób pojęciami, które brzmią dość tajemniczo. Niezmiernie ważne jest jednak to, by wiedzieć, że pojęć tych nie powinno się stosować zamiennie. Warto jednak pamiętać o tym, że metody te w niektórych okolicznościach mogą się uzupełniać.

zdjęcie - (the_title())


Kanban, agile, scrum - czy można stosować te pojęcia wymiennie?

Pojęcia takie jak kanban, agile czy scrum są dla wielu osób pojęciami, które brzmią dość tajemniczo. Niezmiernie ważne jest jednak to, by wiedzieć, że pojęć tych nie powinno się stosować zamiennie. Warto jednak pamiętać o tym, że metody te w niektórych okolicznościach mogą się uzupełniać.

Agile project management szkolenie, a także szkolenia scrum są przydatne, jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o wyżej wymienionych pojęciach. Metody agile czyli tak zwane zwinne zarządzanie mają na celu przede wszystkim szybką realizację projektu. Stąd zresztą wzięło się określenie “zwinne zarządzanie”.

Idealnym uzupełnieniem tejże metody może być system kanban. Dzięki kanban możliwe będzie dopilnowanie bardzo wysokiej jakości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować również scrum oraz kanban.

Jeżeli jednak chcemy stosować kilka metod jednocześnie, dobrze byłoby wiedzieć czym się one od siebie różnią i jakie są ich cechy charakterystyczne. Warto zaznaczyć, że niektóre metody są dobre w jednych okolicznościach, ale niekoniecznie sprawdzą się w innych.

Szkolenia scrum master czy szkolenia managerskie Wrocław wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą poznać poszczególne metody pomocne przy realizacji projektu. Nie da się ukryć, że największy wybór interesujących metod szkoleniowych znajdziemy w dużych, intensywnie rozwijających się miastach, takich jak właśnie wspomniany powyżej Wrocław.

Dzięki szkoleniom w takich miastach możliwe jest dowiedzenie się z czym należy wiązać pojęcia scrum, agile oraz kanban. Niezmiernie istotne jest jednak to, aby poszczególne agile szkolenia i kursy były poprowadzone przez należycie wykwalifikowane osoby. Powinny one posiadać również odpowiednie doświadczenie.

Tylko dzięki temu możliwe jest należyte przeprowadzenie szkolenia. Warto sugerować się informacjami zawartymi na stronach internetowych poszczególnych firm szkoleniowych. Dzięki nim możliwe stanie się poznanie metod szkoleniowych wykorzystywanych przez poszczególne firmy. Warto również sprawdzać czy proponowane szkolenia są certyfikowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.