Kierowanie zespołem pracowniczym

Nie da się ukryć, że współcześnie, niezależnie od tego w jakim sektorze gospodarki pracujemy, niezwykle ważna jest umiejętność grupowej współpracy, którą na co dzień musimy wykazywać się w swoim zawodowym życiu.

zdjęcie - (the_title())

 

Nie da się ukryć, że współcześnie, niezależnie od tego w jakim sektorze gospodarki pracujemy, niezwykle ważna jest umiejętność grupowej współpracy, którą na co dzień musimy wykazywać się w swoim zawodowym życiu. Powoli odchodzi się od systemu pracy w wielu firmach, zgodnie z którym efektywność jednostki i jej wyniki. Coraz częściej w wielu firmach najważniejsze staje się dążenie do idealnej i harmonijnej pracy grupowej, gdzie każda z osób wzajemnie się uzupełnia, dając przy tym niezwykłe efekty swojej pracy. Dlatego w przypadku osób zatrudnionych na stanowisku managera, tak niezwykle istotna staje się umiejętności odpowiedniego kierowania własnym zespołem. Warto jednak wiedzieć i mieć świadomość tego, że zespół pracowniczy, a grupa osób pracujących dla danego przedsiębiorstwa, to dwa, nieco odmienne określenia. Po czym zatem poznać, że doczynienia mamy z zespołem a nie grupą osób pracujących niezależnie od siebie? Oto kilka cech, które ( często w teorii, bowiem w życiu okazuje się, że z tym bywa różnie) powinien mieć zespół pracowniczy:


- dobre przywództwo
- wzajemne zaufanie pomiędzy członkami zespołu
- wzajemne prowadzenie dyskusji, z szacunkiem, podczas której wymieniane są różne wizje, pomysły, idee
- grupa pracownicza ma jasno określony cel, do którego zgodnie z założeniami dążą wszyscy członkowie wchodzący w skład zespołu
- każdy z członków zespołu pracowniczego jest jednakowo zaangażowany w wykonywanie powierzonych im zadań
- członkowie zespołu pracowniczego razem potrafią umiejętnie wykorzystywać zasoby posiadanej wiedzy oraz doświadczenie, a by wspólnymi siłami zrealizować postawiony przed nimi cel.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

W kierowaniu zespołem pracowniczy, m niezwykle ważne są cechy, jakie powinna posiadać osoba, która stoi na czele takiego zespołu. Kierownik zespołu powinien kontrolować działania swoich podwładnych to jest oczywiste. Jednakże mądry przywódca potrafi zaufać na tyle swojemu zespołowi, że kontrola ta, nie ma wydźwięku negatywnego, nie kojarzy się pracownikom z przymusem czy wytykaniem, w dość niegrzeczny sposób błędów, nawet jeśli ich tam nie ma.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.