Komunikacja interpersonalna, jako narzędzie sukcesu

Wydaje się, ze rozmowa z drugą jednostką jest czymś tak oczywistym, że aż banalnym. Jednak w ciągu ostatniej dekady, komunikacja uległa zdecydowanym zmianom. Zamiast poświęcać czas na rozmowy, preferuje się zabawę telefonem, zamiast zadzwonić, pisze się wiadomość przez messengera

zdjęcie - (the_title())

   

  Wydaje się, ze rozmowa z drugą jednostką jest czymś tak oczywistym, że aż banalnym. Jednak w ciągu ostatniej dekady, komunikacja uległa zdecydowanym zmianom. Zamiast poświęcać czas na rozmowy, preferuje się zabawę telefonem, zamiast zadzwonić, pisze się wiadomość przez messengera. Skoro w sytuacjach nade osobistych nie potrafimy się komunikować, to jak wygląda ten proces w biznesie. Komunikacja w biznesie i rozwoju firmy jest konieczna, do tego aby osiągnąć sukces. Jej brak prowadzi do problemów, które konsekwencją są niższe przychody. Rozmawiać, trzeba umieć zarówno z pracownikiem, jak i partnerem biznesowym oraz potencjalnym kontrahentem, czy też klientem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

  Jednak komunikacja interpersonalna jest swego rodzaju procesem., który warto poznać, aby osiągnąć sukces zawodowy. Szkolenie z komunikacji interpersonalne jest do tego niezbędne. Prowadzone jest przez najwyższej klasy coachów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności. Zajęcia są w formie wykładów, ale i ćwiczeń praktycznych, dzięki którym uczestnik dowie się więcej o swojej osobowości, czy też barierach jakie posiada. Zgromadzona wiedza pozwoli mu na zrozumienie popełnianych przez siebie błędów i naprawienie ich, bądź wyeliminowanie problemu. Pozna schemat komunikowania się oraz go zrozumie. Tutaj bardzo duże znaczenie mają kanały komunikacji oraz mowa ciała.

  Komunikując się należy mówić powoli, wyraźnie, akcentując najważniejsze dla nas słowa. Należy zaznaczać swoje zdanie, wyrażać opinię, wszystko to prowadzi do efektywnego wyrażania siebie, bez agresji słowne. Komunikując się należy brać pod uwagę zdanie drugie osoby, czy jej poglądy co nie znaczy, ze musimy się z nimi zgadzać. Wszystko ma się odbywać w poszanowaniu i podmiotowości jednostki, nie zapominając, że decyzje sami mamy podejmować, a nie pod wpływem innych. Asertywność w prowadzeniu negocjacji jest ważna, trzeba jednak pamiętać, ze ustalone przez nas normy i granice muszą być zgodne z prawem, a także naszą uczciwością. Sympatie, czy też antypatie nie powinny mieć na to wpływu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.