Komunikacja interpersonalna w pracy

Umiejętność skutecznej komunikacji interpersonalnej jest bardzo ważna i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową frazę „komunikacja interpersonalna warsztaty” aby zauważyć, jak wiele szkoleń uczących tego typu umiejętności jest organizowanych w każdym mieście.

3 listopada 2017
zdjęcie - Komunikacja interpersonalna w pracy

Komunikacja interpersonalna w pracy


To, jak istotna jest komunikacja interpersonalna, doskonale wiedzą właściciele firm, wysyłający swoich pracowników na tego typu szkolenia. Są one wyjątkowo przydatne tym, którzy w codziennej pracy mają kontakt z klientami lub partnerami biznesowymi - jednak skorzystać na takich szkoleniach może każdy. Dlaczego w pracy ważna jest umiejętność komunikacji interpersonalnej?

Skuteczna komunikacja pomiędzy pracownikami to gwarancja efektywnej pracy i odpowiednio działającej współpracy pomiędzy członkami zespołu. Muszą oni umieć podzielić między sobą obowiązki i wiedzieć, jak komunikować istotne sprawy.

Umiejętność rozmawiania powinni mieć także managerowie oraz szefowie - dobry kontakt pomiędzy przełożonymi a pracownikami jest podstawą do utrzymania dobrych relacji panujących w miejscu pracy. Osoba mająca kierownicze stanowisko musi również potrafić komunikować swoje oczekiwania i wymagania podwładnym w taki sposób, aby było to skuteczne i jednoznaczne, a jednocześnie kulturalne.

 

Nie chcesz popełniać błędów w komunikacji? Szukasz szkoleń uczących jak rozmawiać z klientem lub pracownikiem? Zobacz nasze szkolenia z komunikacji. Zobacz rónież szkolenia interpersonalne, szkolenia managerskie i szkolenia sprzedażowe oferowanie przez nas. Gamma - firma szkoleniowa roku.

 

Umiejętność rozmawiania z innymi przydaje się bardzo osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Zazwyczaj konieczne jest wtedy pozyskiwanie klientów - nie obejdzie się więc bez rozmowy!

Jeśli dana osoba potrafi zaprezentować się w dobrym świetle i wie, jak przedstawić swoje zalety, z pewnością łatwiej zachęci innych do współpracy. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób sprawiać wrażenie osoby, która "wie, co robi", jest profesjonalistą i ma wysokie kompetencje.

Osoba, która sprawia wrażenie pewnej siebie, będzie również postrzegana jako ta, której można zaufać i powierzyć ważne, istotne zadania. Nie bez powodu mówi się także o tym, jak istotne jest pierwsze wrażenie - to od niego często zależy to, jak postrzegamy daną osobę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.