Kursy kreatywnego działania przy projekcie

Pracownicy posiadają dużo pomysłów, kłopotem jest jednak sposób ich efektywnego wykorzystania w czasie prowadzenia projektu. Entuzjazm i zaangażowanie rodzą idealne środowiska dla innowacyjnych idea i kompleksowych rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki.

Gamma - Kursy kreatywnego działania przy projekcie

   

  Pracownicy posiadają dużo pomysłów, kłopotem jest jednak sposób ich efektywnego wykorzystania w czasie prowadzenia projektu. Entuzjazm i zaangażowanie rodzą idealne środowiska dla innowacyjnych idei i kompleksowych rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Niestety, w natłoku pomysłów zaczyna pojawia się zamieszanie, wkrada się brak zorganizowania i trudno tak naprawdę powiedzieć dokąd zmierza całe przedsięwzięcie. Właśnie wtedy konieczne jest zastosowanie metody, która pozwoli na zapanowanie nad burzą pomysłów, przedsieniem tych rokujących nadzieje od tych, które są jedynie nierealnymi marzeniami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

  Jak się do tego zabrać?

  Na początek powinno się zastanowić, które z nich odpowiadają na potrzeby odbiorcy, w jaki sposób rozwiązują jego problemy. To właśnie od tego, jak dopowie się na te pytania zależy, które informacje zebrane w trakcie reasearchu okażą się przydatne, a które zwyczajnie nie będą się nadawały do dalszego przetwarzania.

  Następnie trzeba zdefiniować problem, znaleźć dla niego rozwiązanie, by przystąpić do opracowywania prototypu, a następnie do testowania. W konsekwencji powstaje produkt gotowy do wdrożenia.

  Jak się tego nauczyć?

  Najlepiej nadają się do tego celu warsztaty design thinking, które skłaniają do innego podejścia, przeciwstawiającego się tradycyjnemu myśleniu o projektowaniu. Zamiast sztywnych ram, oferowany jest elastyczny sposób zaradzenia problemowi klienta. Na każdym etapie można powrócić do poprzedniego, dzięki czemu można wprowadzić konieczne zmienny jeszcze przed ostatecznym zaakceptowaniem finalnego produktu. Sprawia to, że zapobiega się marnowaniu czasu na ponawianie całego procesu. Choć samo projektowanie zajmuje przez to więcej czasu, w ogólnej perspektywie oszczędza się go – zwłaszcza, gdy wystąpią problemy, jakim można by było zaradzić, jeżeli w porę wprowadziłoby się konieczne zmiany.

  Firmy poważnie myślące o rozwoju, stawiają na swoich pracowników, a tym samym to, w jaki sposób wykonują oni swoją pracę. Dając im szansę na wykazanie się zdolnościami kreatywnego myślenia i zaangażowaniem w coś, na co mają realny wpływ, tworzy się środowisko, dzięki któremu możliwe jest wytworzenie zdrowej atmosfery współpracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.