Pracownicy posiadają dużo pomysłów, kłopotem jest jednak sposób ich efektywnego wykorzystania w czasie prowadzenia projektu. Entuzjazm i zaangażowanie rodzą idealne środowiska dla innowacyjnych idei i kompleksowych rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Niestety, w natłoku pomysłów zaczyna pojawia się zamieszanie, wkrada się brak zorganizowania i trudno tak naprawdę powiedzieć dokąd zmierza całe przedsięwzięcie. Właśnie wtedy konieczne jest zastosowanie metody, która pozwoli na zapanowanie nad burzą pomysłów, przedsieniem tych rokujących nadzieje od tych, które są jedynie nierealnymi marzeniami.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?
Mogą Cię zainteresować:
talenty Gallupa,
szkolenie dla brygadzistów,
szkolenia otwarte Warszawa.
Jak się do tego zabrać?
Na początek powinno się zastanowić, które z nich odpowiadają na potrzeby odbiorcy, w jaki sposób rozwiązują jego problemy. To właśnie od tego, jak dopowie się na te pytania zależy, które informacje zebrane w trakcie reasearchu okażą się przydatne, a które zwyczajnie nie będą się nadawały do dalszego przetwarzania.
Następnie trzeba zdefiniować problem, znaleźć dla niego rozwiązanie, by przystąpić do opracowywania prototypu, a następnie do testowania. W konsekwencji powstaje produkt gotowy do wdrożenia.
Jak się tego nauczyć?
Najlepiej nadają się do tego celu warsztaty design thinking, które skłaniają do innego podejścia, przeciwstawiającego się tradycyjnemu myśleniu o projektowaniu. Zamiast sztywnych ram, oferowany jest elastyczny sposób zaradzenia problemowi klienta. Na każdym etapie można powrócić do poprzedniego, dzięki czemu można wprowadzić konieczne zmienny jeszcze przed ostatecznym zaakceptowaniem finalnego produktu. Sprawia to, że zapobiega się marnowaniu czasu na ponawianie całego procesu. Choć samo projektowanie zajmuje przez to więcej czasu, w ogólnej perspektywie oszczędza się go – zwłaszcza, gdy wystąpią problemy, jakim można by było zaradzić, jeżeli w porę wprowadziłoby się konieczne zmiany.
Firmy poważnie myślące o rozwoju, stawiają na swoich pracowników, a tym samym to, w jaki sposób wykonują oni swoją pracę. Dając im szansę na wykazanie się zdolnościami kreatywnego myślenia i zaangażowaniem w coś, na co mają realny wpływ, tworzy się środowisko, dzięki któremu możliwe jest wytworzenie zdrowej atmosfery współpracy.