Mocne strony pracownika – jak je wydobyć?

Każdy z nas ma swoje słabe i mocne strony. Choć często z tych pierwszych doskonale sobie zdajemy sprawę, czasem nie zwracamy uwagi na to, że nasz pracownik ma wiele do zaoferowania. Wynika to z tego, że zwykle mocne strony są stosunkowo powszechnymi talentami, które jednak rozwijane mogą doprowadzić do zwiększenia wyników, motywacji i chęci do pracy.
  Każdy z nas ma swoje słabe i mocne strony. Choć często z tych pierwszych doskonale sobie zdajemy sprawę, czasem nie zwracamy uwagi na to, że nasz pracownik ma wiele do zaoferowania. Wynika to z tego, że zwykle mocne strony są stosunkowo powszechnymi talentami, które jednak rozwijane mogą doprowadzić do zwiększenia wyników, motywacji i chęci do pracy.Mocne strony pracownika - jakie mogą być?Zazwyczaj mocne strony to umiejętności miękkie (zdolności komunikacyjne, negocjacyjne), zdolności szybkiej nauki, analitycznego myślenia i koncentracji, umiejętność radzenia sobie pod presją czasu i w stresie. Te na pozór zwykłe zdolności tworzą zespół mocnych stron, z których pracodawcy powinni sobie zdawać sprawę oraz motywować pracownika do rozwoju osobistego w konkretnym kierunku. Zaangażowanie pracodawcy w poszukiwanie i rozwijanie mocnych stron pracownika to również element nawiązywania między nimi pozytywnej relacji, dzięki której pracownik czuje większą motywację do pracy i zaangażowanie w życie firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

  Jak wydobyć atuty pracownika?Z pewnością najprostszym rozwiązaniem jest zwykła obserwacja: niektóre umiejętności widać na pierwszy rzut oka, inne charakterystyczne są dopiero w pewnych sytuacjach i możemy je obserwować poprzez skupienie się na zachowaniu pracownika. Możemy również zdecydować się na pomoc psychologów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia do scharakteryzowania osobowości - w tym przypadku świetnie sprawdza się test Gallupa, który pozwala na wybranie 5 dominujących zdolności pracownika, które powinien rozwijać w przyszłości. Na nas, pracodawcach, leży obowiązek obserwacji i zachęcania naszych pracowników do rozwijania swoich zdolności. Jeśli jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie kompetencje mogą przydać się w przyszłości, powinniśmy skupić się na scharakteryzowaniu podstawowych, dominujących cech charakteru, które są równocześnie mocnymi stronami pracownika, oraz uczestniczyć w ich rozwoju tak, by w przyszłości móc również czerpać z tego korzyści.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz rozwiązań i szkoleń w branży IT, badania talentów czy kompleksowej strategii dla zakładów produkcyjnych? Zacznij swoją podróż z naszymi ścieżkami rozwiązań!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.