Mocne strony pracownika na rozmowie rekrutacyjnej

Na prawie każdej rozmowie rekrutacyjnej, rozmowie o pracę kandydat otrzymuje pytanie na temat jego mocnych i słabych stron. Wielu kandydatów zastanawia się, o jakich mocnych stronach powinno mówić, a o jakich nie. W jaki sposób przedstawić własne wady i słabości oraz jakie to ma w ogóle znaczenie na rozmowie kwalifikacyjnej, jak wpływa na możliwość uzyskania zatrudnienia?
   
  Na prawie każdej rozmowie rekrutacyjnej, rozmowie o pracę kandydat otrzymuje pytanie na temat jego mocnych i słabych stron. Wielu kandydatów zastanawia się, o jakich mocnych stronach powinno mówić, a o jakich nie. W jaki sposób przedstawić własne wady i słabości oraz jakie to ma w ogóle znaczenie na rozmowie kwalifikacyjnej, jak wpływa na możliwość uzyskania zatrudnienia?

  Rekruter praktycznie na pewno zada pytanie dotyczące mocnych stron potencjalnego pracownika, dlatego też warto wcześniej przygotować się do udzielenia na nie odpowiedzi. Warto przygotować listę swoich mocnych stron, a następnie skonfrontować ją z wymaganiami z ogłoszenia o pracę. Dzięki temu możliwe będzie najlepsze dostosowanie swojej odpowiedzi do potrzeb danej firmy.
   
  Swoje mocne strony warto też podzielić na kategorię. Dodatkową zaletą będzie posiadanie certyfikatów, które je potwierdzą (oczywiście na ile jest to możliwe). Spośród wszystkich mocnych stron, jakie znajdują się na liście najlepiej jest wybrać 5 tych, które najbardziej przystają do wymagań z ogłoszenia o pracę. Koniecznością jest również przećwiczenie opowiadania o własnych mocnych stronach przed rozmową kwalifikacyjną.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Warto też zwrócić uwagę, iż mocnymi stronami pracownika będą np. komunikatywność, dokładność, znajomość języka obcego, znajomość języka programowania, dobra organizacja pracy, wysoki poziom zaangażowania, czy umiejętność pracy zespołowej. Wymienianie wśród mocnych stron np. mocnej głowy raczej nie będzie najlepszym pomysłem, chociaż wszystko zależy od tego gdzie dany kandydat aplikuje.

  Należy również pamiętać, aby każdą swoją mocną stronę wymienioną podczas rozmowy poprzeć jakimś przykładem. Może to być np. wspomniany już certyfikat lub też po prostu wymyślony przykład z życia, czy schemat zachowania.

  Potwierdzenie każdej mocnej strony przykładem zwiększa skuteczność każdego kandydata, jego szansę na pozytywne rozpatrzenie podania o pracę, a co za tym idzie – zwiększa szansę na zdobycie zatrudnienia i odniesienie pełnego i całkowitego sukcesu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.