Monitorowanie efektów pracy podwładnych

Zarządzanie zespołem wymaga nie tylko wiedzy i kompetencji, ale także silnego charakteru. Szczególnie jeśli w zespole, którym zarządzamy mamy silne osobowości. Niezależnie od tego jak zdyscyplinowanym, profesjonalnym i zgranym zespołem przyszło nam jako managerowi zarządzać podczas wykonywania kluczowych zadań konieczne będzie kontrolowanie pracy sowich podwładnych i jakości wykonywanych przez nich obowiązków.


  Zarządzanie zespołem wymaga nie tylko wiedzy i kompetencji, ale także silnego charakteru. Szczególnie jeśli w zespole, którym zarządzamy mamy silne osobowości. Niezależnie od tego jak zdyscyplinowanym, profesjonalnym i zgranym zespołem przyszło nam jako managerowi zarządzać podczas wykonywania kluczowych zadań konieczne będzie kontrolowanie pracy sowich podwładnych i jakości wykonywanych przez nich obowiązków.

   
  Warto rozróżnić jednak dwa bardzo często mylone na gruncie nauk o zarządzaniu pojęcia – mianowicie kontroling i kontrolowanie.

  Ze zjawiskiem kontrolingu mamy do czynienia, kiedy na bieżąco w trakcie wykonywania danego zadania, monitorujemy efekty i postępy naszych podwładnych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Dzięki czemu w każdym momencie możemy zwrócić uwagę na potrzebę dokonywania zmian kierunku podejmowanych działań. Stosując metodę kontrolingu w każdym momencie mamy wpływ na realizację projektu.

  Metoda ta wymaga od kadry zarządzającej dużego zaangażowania, ale równocześnie jest korzystna z perspektywy atmosfery prac i zgrania zespołu. W ten sposób podwładni mają także szanse nauczyć się czego wymaga od nich przełożony i w przyszłości lepiej wykonywać swoje obowiązki, trzymając się przyjętych przez przełożonego standardów.
   
  Osobnym pojęciem jest termin kontroli. Zastosowanie tego mechanizmu polega na pozostawieniu zupełnej dowolności podczas wykonywania zadania do momentu wyznaczonego terminu przedstawienia jego efektów. Wówczas dochodzi do szczegółowej oceny pracy i wytknięcia wszystkich niedociągnięć i błędów, wymagających poprawy.

  Ta metoda nadzorowania prac podwładnych wymaga mniejszego, bo jednorazowego zaangażowania ze strony menagera w ocenę i opiniowanie efektów pracy.

  Pozostawia pracownikom większą dowolność na etapie procesu twórczego. Jednak może być dość destrukcyjna i frustrująca, jeśli okaże się, że końcowy efekt pracy, w która zespól włożył wiele wysiłku wymaga praktycznie całościowej zmiany.
   
  Metodę nadzorowania pracy i monitorowania jej efektów należy każdorazowo dobierać zależnie od charakterystyki zespołu oraz złożoności i stopnia skomplikowania zadania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.