Motywowanie pracowników – klucz do sukcesu managera

Dlaczego motywacja w zespole jest tak ważna? Już dawno zostało udowodnione to, że liderzy opierający swoją władzę na terrorze i zastraszaniu pracowników nie osiągają dobrych efektów. Znacznie lepsze wyniki uzyskują ci, którzy traktują podwładnych z szacunkiem i liczą się z ich zdaniem.

zdjęcie - Motywowanie pracowników – klucz do sukcesu managera

Tacy managerowie starają się nieustannie motywować pracowników do dobrego wypełniania swoich obowiązków, wychodzenia z inicjatywą nowych pomysłów lub rozwijania własnych kompetencji.

Motywacja w zespole wpływa na pracę każdego z jego członków - panująca w grupie atmosfera bardzo szybko udziela się wszystkim i decyduje o tym, jak poradzą sobie z pracą. Jeśli, na przykład, manager nie potrafi zapanować nad stresem, nerwowa atmosfera zostanie bardzo szybko wprowadzona do całego zespołu, burząc porządek pracy i jej organizację.

Motywacja powoduje, że chcemy wykonywać swoje zadania jak najlepiej - tylko osoba, która sama chce pracować dobrze i efektywnie, poznając nowe rzeczy i stale się rozwijając będzie prawdziwie dobrym pracownikiem. Przymus i zastraszanie nie wywoła tak dobrego efektu.

 

Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Oto nasze szkolenia ze sprzedaży: Wybierz szkolenia Gammy! Zaufaj firmie szkoleniowej roku

 

Jak manager może motywować pracowników?

Wstępem do motywowania jest panujący w danym zespole system ocen. To właśnie on pozwala na wymierne ocenienie osiągnięć pracowników.

Znając zakres swoich obowiązków i wiedząc, w jaki sposób można uzyskać dobry wynik i nagrodę, pracownicy starają się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej.

Wielu liderów uważa, że bardzo dobrym narzędziem motywacyjnym jest udzielenie pracownikowi pochwały w obecności całego zespołu - taka sytuacja nie tylko motywuje tego, kto pochwałę otrzymał, ale także wszystkich pozostałych, którzy postanawiają pracować na tyle efektywnie, aby móc znaleźć się na jego miejscu.

Pracowników często motywuje się również nagrodami pieniężnymi. Mogą to być jednorazowe premie, lub też stałe podwyższenie zarobków. Motywacja w postaci możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy niejednego motywuje do ciężkiej pracy i wykorzystywania wszystkich swoich możliwości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.