Motywowanie pracowników – klucz do sukcesu managera

Dlaczego motywacja w zespole jest tak ważna? Już dawno zostało udowodnione to, że liderzy opierający swoją władzę na terrorze i zastraszaniu pracowników nie osiągają dobrych efektów. Znacznie lepsze wyniki uzyskują ci, którzy traktują podwładnych z szacunkiem i liczą się z ich zdaniem.

zdjęcie - (the_title())

  Tacy managerowie starają się nieustannie motywować pracowników do dobrego wypełniania swoich obowiązków, wychodzenia z inicjatywą nowych pomysłów lub rozwijania własnych kompetencji.

  Motywacja w zespole wpływa na pracę każdego z jego członków - panująca w grupie atmosfera bardzo szybko udziela się wszystkim i decyduje o tym, jak poradzą sobie z pracą. Jeśli, na przykład, manager nie potrafi zapanować nad stresem, nerwowa atmosfera zostanie bardzo szybko wprowadzona do całego zespołu, burząc porządek pracy i jej organizację.

  Motywacja powoduje, że chcemy wykonywać swoje zadania jak najlepiej - tylko osoba, która sama chce pracować dobrze i efektywnie, poznając nowe rzeczy i stale się rozwijając będzie prawdziwie dobrym pracownikiem. Przymus i zastraszanie nie wywoła tak dobrego efektu.

   

  Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Oto nasze szkolenia ze sprzedaży: Wybierz szkolenia Gammy! Zaufaj firmie szkoleniowej roku

   

  Jak manager może motywować pracowników?

  Wstępem do motywowania jest panujący w danym zespole system ocen. To właśnie on pozwala na wymierne ocenienie osiągnięć pracowników.

  Znając zakres swoich obowiązków i wiedząc, w jaki sposób można uzyskać dobry wynik i nagrodę, pracownicy starają się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej.

  Wielu liderów uważa, że bardzo dobrym narzędziem motywacyjnym jest udzielenie pracownikowi pochwały w obecności całego zespołu - taka sytuacja nie tylko motywuje tego, kto pochwałę otrzymał, ale także wszystkich pozostałych, którzy postanawiają pracować na tyle efektywnie, aby móc znaleźć się na jego miejscu.

  Pracowników często motywuje się również nagrodami pieniężnymi. Mogą to być jednorazowe premie, lub też stałe podwyższenie zarobków. Motywacja w postaci możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy niejednego motywuje do ciężkiej pracy i wykorzystywania wszystkich swoich możliwości.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.