Nowe technologie w zarządzaniu projektami

Obecnie wiele uwagi poświęca się, także na szkoleniach, stosowaniu nowoczesnych technik. Mowa tutaj nie tylko o ich wykorzystaniu podczas realizacji projektu, ale także do zarządzania zespołem projektowym. Niezwykle duża dynamika rozwoju technologicznego sprawia, że konieczne jest ni tylko ich poznawanie, ale także dość szybkie wdrażanie w życie.

   
  Obecnie wiele uwagi poświęca się także na szkoleniach, np. agile project management szkolenie, na stosowaniu nowoczesnych technik. Mowa tutaj nie tylko o ich wykorzystaniu podczas realizacji projektu, ale także do zarządzania zespołem projektowym. Niezwykle duża dynamika rozwoju technologicznego sprawia, że konieczne jest nie tylko ich poznawanie, ale także dość szybkie wdrażanie w życie.
   
  Jak nauczyć się dobrego zarządzania projektami
   
  Zarządzanie projektami to konieczność poznania bardzo wielu elementów i co ważniejsze, odpowiedniego ich zastosowania w praktyce. Dlatego też nie dziwi fakt, ze osoby związane z tą dziedziną coraz częściej korzystają ze specjalnie dla nich przygotowywanych szkoleń.

  Dzięki temu mogą zwiększać nie tylko swoją wiedzę, ale także stosować coraz nowsze techniki zarządzania projektami.
   
  Rola lidera w zarządzaniu projektami

  Project manager to jedna z ważniejszych osób, które odpowiedzialne są za odpowiednie przygotowanie i zrealizowanie projektu. Poza wiedzą musi posiadać także odpowiednie umiejętności kierowania zespołem osób, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego rozdziału zadań poszczególnym członkom zespołu. Pomóc w tym mogą odpowiednie szkolenia project management.

  W znacznej części odpowiednie prowadzenie prac i właściwe wykonanie całego projektu jest zasługą przede wszystkim lidera. Osoby na tym stanowisku powinny rozwijać swoje umiejętności, w tym interpersonalne, aby dzięki temu w odpowiedni sposób budować swoją pozycję lidera jak również nauczyć się nawiązywać kontakty z członkami zespołu.
   
  Praca etapowa niezwykle istotna
   
  Podczas realizacji projektu konieczne jest odpowiednie planowanie każdego etapu i jego właściwa realizacja. Dzięki podziałowi prac na etapy można znacznie lepiej kontrolować przebieg całego procesu. Oczywiście podczas realizacji każdego z etapów należy na bieżąco kontrolować postępy, co jest zadaniem przede wszystkim osoby zarządzającej zespołem.
   
  Metody zarządzania zespołem projektowym
   
  Od lat sposoby zarządzania zespołami projektowymi są w kręgu zainteresowań psychologów jak również specjalistów z innych dziedzin. Nie dziwi więc, ze powstało wiele metod, które opisują właśnie możliwości zarządzania zespołem projektowym. Konkretne metody dokładnie opisują poszczególne etapy działania, sposoby realizacji projektu jak też rozdział ról dla poszczególnych członków zespołu. Aby poznać nowe metody zarządzania, polecamy odpowiednie szkolenie scrum bądź agile szkolenie.

  Osoby zarządzające zespołami powinny na bieżąco doskonalić swoje umiejętności, poznawać nowe metody i dzięki temu znacznie skuteczniej zarządzać grupą osób.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.