Nowe technologie w zarządzaniu projektami

Obecnie wiele uwagi poświęca się, także na szkoleniach, stosowaniu nowoczesnych technik. Mowa tutaj nie tylko o ich wykorzystaniu podczas realizacji projektu, ale także do zarządzania zespołem projektowym. Niezwykle duża dynamika rozwoju technologicznego sprawia, że konieczne jest ni tylko ich poznawanie, ale także dość szybkie wdrażanie w życie.

5 czerwca 2018
zdjęcie - Nowe technologie w zarządzaniu projektami
 
Obecnie wiele uwagi poświęca się także na szkoleniach, np. agile project management szkolenie, na stosowaniu nowoczesnych technik. Mowa tutaj nie tylko o ich wykorzystaniu podczas realizacji projektu, ale także do zarządzania zespołem projektowym. Niezwykle duża dynamika rozwoju technologicznego sprawia, że konieczne jest nie tylko ich poznawanie, ale także dość szybkie wdrażanie w życie.
 
Jak nauczyć się dobrego zarządzania projektami
 
Zarządzanie projektami to konieczność poznania bardzo wielu elementów i co ważniejsze, odpowiedniego ich zastosowania w praktyce. Dlatego też nie dziwi fakt, ze osoby związane z tą dziedziną coraz częściej korzystają ze specjalnie dla nich przygotowywanych szkoleń.

Dzięki temu mogą zwiększać nie tylko swoją wiedzę, ale także stosować coraz nowsze techniki zarządzania projektami.
 
Rola lidera w zarządzaniu projektami

Project manager to jedna z ważniejszych osób, które odpowiedzialne są za odpowiednie przygotowanie i zrealizowanie projektu. Poza wiedzą musi posiadać także odpowiednie umiejętności kierowania zespołem osób, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego rozdziału zadań poszczególnym członkom zespołu. Pomóc w tym mogą odpowiednie szkolenia project management.

W znacznej części odpowiednie prowadzenie prac i właściwe wykonanie całego projektu jest zasługą przede wszystkim lidera. Osoby na tym stanowisku powinny rozwijać swoje umiejętności, w tym interpersonalne, aby dzięki temu w odpowiedni sposób budować swoją pozycję lidera jak również nauczyć się nawiązywać kontakty z członkami zespołu.
 
Praca etapowa niezwykle istotna
 
Podczas realizacji projektu konieczne jest odpowiednie planowanie każdego etapu i jego właściwa realizacja. Dzięki podziałowi prac na etapy można znacznie lepiej kontrolować przebieg całego procesu. Oczywiście podczas realizacji każdego z etapów należy na bieżąco kontrolować postępy, co jest zadaniem przede wszystkim osoby zarządzającej zespołem.
 
Metody zarządzania zespołem projektowym
 
Od lat sposoby zarządzania zespołami projektowymi są w kręgu zainteresowań psychologów jak również specjalistów z innych dziedzin. Nie dziwi więc, ze powstało wiele metod, które opisują właśnie możliwości zarządzania zespołem projektowym. Konkretne metody dokładnie opisują poszczególne etapy działania, sposoby realizacji projektu jak też rozdział ról dla poszczególnych członków zespołu. Aby poznać nowe metody zarządzania, polecamy odpowiednie szkolenie scrum bądź agile szkolenie.

Osoby zarządzające zespołami powinny na bieżąco doskonalić swoje umiejętności, poznawać nowe metody i dzięki temu znacznie skuteczniej zarządzać grupą osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.