O poziomie skuteczności komunikacji

Przedsiębiorcom, który dostrzegają problemy komunikacyjne w swojej firmie, zaleca się bliższe przyjrzenie interakcjom i relacjom między pracownikami, które to mogą być źródłem spadku efektywności działania zespołu i działu.

Gamma - O poziomie skuteczności komunikacji

   

  Przedsiębiorcom, który dostrzegają problemy komunikacyjne w swojej firmie, zaleca się bliższe przyjrzenie interakcjom i relacjom między pracownikami, które to mogą być źródłem spadku efektywności działania zespołu i działu. Najczęściej dzieje się tak przy zatrudnianiu nowych pracowników bądź restrukturyzacjach związanych z rozwojem firmy. Pojawiają się nieznajomi, którzy mogą mieć problem z wdrożeniem się, bądź awansowane są osoby powszechnie mało lubiane kosztem tych, które wzbudzają powszechną sympatię, jednak nie posiadają odpowiednich kompetencji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Gdy kłótnia rodzi kłótnię

  Jeżeli często dochodzi między pracownikami do sporów, bądź pracodawcę dochodzą słuchy o częstych skargach na kierowników, oznaczać to może wewnętrzny konflikt, mobbing albo też błędną komunikację. Jeżeli jest się pewnym umiejętności podwładnych, nie wykryto żadnych oznak prześladowania ani nękania psychicznego, oznaczać to może konflikty interpersonalne. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie pracowników na grupowe bądź indywidualne - w zależności od bieżącej potrzeby - szkolenie z efektownej komunikacji.

  Celem takich kursów jest nauczenie uczestników, jak wygląda cały proces, gdzie się zaczyna, z czego się składa, jak się kończy oraz - co najważniejsze - w jakich momentach może zostać zakłócony. Po zapoznaniu się z tymi zagadnieniami, ćwiczą oni metody skuteczniejszego porozumiewania się, wyrażania własnych poglądów w mniej agresywny sposób, a także lepszego, głębszego zrozumienia tego, co starają się przekazać inni. Po ukończeniu takiego szkolenia pracownicy powinni być w stanie samo określić, gdzie pojawia się problem i starać się go rozwiązać poprzez rozmowę i refleksję nad własnym zachowaniem.

  Jest to kluczowa umiejętność do udanej pracy zespołowej, gdzie efekt końcowy uzależniony jest od umiejętności i zdolności współpracy między wszystkimi jego członkami. Nie powinien się on ograniczać do wypełniania poleceń kierownictwa i jak najszybszego i najprostszego sposobu na wyrwanie się z obowiązków i zajęcie czymś dużo bardziej "pożytecznym".

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.