Podstawowe zasady skutecznej autoprezentacji

Z autoprezentacją każdy z nas ma do czynienia każdego dnia. Oczywiście, najczęściej prezentujemy siebie na polu zawodowym (już od rozmowy kwalifikacyjnej, przez wykazanie chęci awansu lub podwyżki, aż po sprzedaż i negocjacje biznesowe), także w życiu codziennym spotykamy się z sytuacjami, gdzie odpowiednie zaprezentowanie własnej osoby może mieć znaczący wpływ na nasze relacje z innymi.

zdjęcie - (the_title())


    Z autoprezentacją każdy z nas ma do czynienia każdego dnia. Oczywiście, najczęściej prezentujemy siebie na polu zawodowym (już od rozmowy kwalifikacyjnej, przez wykazanie chęci awansu lub podwyżki, aż po sprzedaż i negocjacje biznesowe), także w życiu codziennym spotykamy się z sytuacjami, gdzie odpowiednie zaprezentowanie własnej osoby może mieć znaczący wpływ na nasze relacje z innymi.

    W autoprezentacji ważne są trzy elementy: mowa werbalna, niewerbalna i odpowiednia prezencja fizyczna. Umiejętne połączenie wszystkich trzech płaszczyzn sprawia, że dla naszego odbiorcy stajemy się bardziej profesjonalni i godni zaufania. Ale jak to zrobić?

    Zacznijmy od kwestii wizualnych - to one często sprawiają, że pierwsze wrażenie może być zarówno bardzo pozytywne, jak i wyjątkowo negatywnie wpływać na nasze relacje z klientem, przełożonym lub partnerem biznesowym. Liczy się przede wszystkim schludność ubioru oraz jego dostosowanie do sytuacji. Jeśli nie wiemy jaki dress code obowiązuje w danej firmie, warto wybierać bezpieczne zestawy: u mężczyzn sprawdzi się lekki garnitur w stonowanych kolorach lub materiałowe spodnie i marynarka.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

    Kobiety mogą wybrać kostium lub biurową, elegancką sukienkę. Należy pamiętać o zakrytych butach oraz umiarze w biżuterii, postawić za to na higienę osobistą, świeże włosy oraz czyste paznokcie. Zdecydowanie trudniejszą częścią jest połączenie mowy ciała i werbalnej komunikacji.

    Do najważniejszych zasad należy:

    • zachowanie prostej postawy,
    • "mądra" gestykulacja: jej brak może powodować wrażenie spięcia i sztywności, nadmiar zaś nieprofesjonalny odbiór,
    • mimika twarzy dostosowana do sytuacji: uśmiech na ustach podczas poruszania poważnych kwestii również jest nie na miejscu!
    • używanie profesjonalnego słownictwa, umiejętne tworzenie zdań,
    • zachowanie kontroli nad tonacją głosu, równocześnie akcentowanie wybranych kwestii.


    Wydaje się trudne? Być może, jednak jedynie dla początkujących! Nie bez powodu mówi się, że trening czyni mistrza. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest autoprezentacja - szkolenie może nam pomóc w odnalezieniu się w tego typu sytuacjach, oswoić się z nimi oraz sprawić, że lepiej wykorzystamy własny potencjał zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
    AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
    Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
    Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
    Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

    powiązane z tematem artykułu

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza
    kontakt

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa
    NIP: 113-26-90-108

    firma szkoleniowa

    Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
    © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.