Project Manager – charakterystyka stanowiska

Project Manager to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów, z dość dużymi perspektywami na awanse, dlatego też na rynku dostępnych jest wiele szkoleń pomagających znacząco podnosić kwalifikacje

Gamma - Project Manager - charakterystyka stanowiska

Project Manager - charakterystyka stanowiska


PM, czyli Project Manager to po prostu kierownik projektu. Rola takiej osoby polega na realizacji ściśle określonych i stawianych przed nią celów. Do pomocy na czas realizacji zadania ma ściśle określoną grupę osób. Po zakończeniu realizacji takiego celu, w zdecydowanej większości przypadków zdarza się, że każdy z uczestników projektu wraca do swoich poprzednich, indywidualnych zadań.

Nie zawsze jednak jest tak, że cel projektu został jasno i bardzo precyzyjnie określony, a jego uczestnicy musza wykazać się kreatywnością i umiejętnością konstruowania zupełnie nowych, dotąd nigdzie nie spotykanych rzeczy. Szczególnie w tym przypadku

Project Manager powinien wykazać się umiejętnością zgrania zespołu oraz ułożenia pomyślnej współpracy tak, aby w miarę możliwości każdy z członków grupy wykonywał takie zadanie, na jakim zna się zdecydowanie najlepiej. Project Manager musi zadbać również o wzorową współpracę pomiędzy zleceniodawcą oraz zleceniobiorcą.

Warto dodać, że każda z osób pracująca jako PM zobowiązana jest posiadać specjalistyczną wiedzę z dziedziny, której dotyczy realizowany projekt bądź projekty. Nie musi być to oczywiście widza na poziomie eksperta.

Gamma – firma szkoleniowa roku.

Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

Zapoznaj się z nimi.


Wystarczy, że przynajmniej jedna osoba pracująca w zespole taką posiada i wcale nie musi być to PM. Jednak dla dobra wzajemnej współpracy i hierarchii grupowej im więcej wie Project Manager tym lepiej. Poza wiedzą, przyda się również odpowiednia organizacja czasu pracy swojego oraz zespołu. Zleceniodawcy nie lubią opóźnień, a i praca pod ogromną presja czasu nie zawsze działa mobilizująco.

Mówiąc krótko, najlepiej na stanowisku Project Managera sprawdzi się osoba wszechstronna, z dużą wiedzą z danej dziedziny, zorganizowana, profesjonalna, dążąca do ciągłego samodoskonalenia. Kluczowa na tym stanowisku jest także samodyscyplina oraz odpowiednia organizacja czasu i jakości pracy zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.