Reguły i wartości Scrum

Metodyka Scrum, która w ostatnim czasie stanowi jedną z częściej wybieranych do realizacji projektów bazuje na pewnych wartościach i posiada określone reguły, które wyznaczają kierunki działania. Ogólnie mówiąc wartości Scrum bazują na wartościach Agile, dlatego też często są one kopiowane jako właściwe dla tej metody.

zdjęcie - (the_title())


Reguły i wartości Scrum

Metodyka Scrum, która w ostatnim czasie stanowi jedną z częściej wybieranych do realizacji projektów bazuje na pewnych wartościach i posiada określone reguły, które wyznaczają kierunki działania. Ogólnie mówiąc wartości Scrum bazują na wartościach Agile, dlatego też często są one kopiowane jako właściwe dla tej metody. Na pewno najważniejszymi jest to, aby stworzyć odpowiedni kontekst, który zawsze powinien być dopasowywany indywidualnie dla każdego projektu.

Jedną z istotniejszych wartości Agile jest także to, aby produkt dostarczać etapami, najlepiej krótkimi, co pozwala na znacznie lepszą i dokładniejszą realizację. Agile szkolenia to sposób na poznanie wartości, które bez problemu mogą być potem zastosowane w metodyce Scrum.

Na pewno jednak dla osób, które pracują na co dzień wykorzystując zasady Scrum dedykowane dla nich szkolenia będą znacznie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście najlepiej, jeśli szkolenia są organizowane tak, aby osoby zajmujące konkretne stanowiska wyniosły z nich jak najwięcej. Szkolenie Scrum Developer to niezbędna dawka wiedzy przede wszystkim dla tych osób, które pracują jako członkowie realizującego projekt zespołu.

Zapoznają się nie tylko z zasadami Scrum, ale również z wartościami i tym, jak je właściwie wdrażać w życie. Scrum charakteryzuje się tym, iż po każdym etapie produkt ma być działający, co pozwala na lepsze jego poznanie i ewentualnie korekty. Często więc metoda ta jest stosowana na przykład gdy mowa o oprogramowaniu komputerowym.

Szkolenie Scrum Master to z kolei kursy przeznaczone dla osoby spełniającej w zespole rolę swoistego przewodnika duchowego. Jej zadaniem jest nie tylko wprowadzanie w zespole odpowiedniej atmosfery, ale również pomoc, na przykład gdy szybko trzeba znaleźć nowy sposób realizacji projektów. Niezwykle ciekawymi kursami są także szkolenia Scrum Product Owner.

Jego rola jest bardzo ważna, śmiało można powiedzieć że Product Owner jest najważniejszą osobą w każdym projekcie. Nie tylko określa jak ma wyglądać i jakie ma mieć funkcje, ale także może w trakcie prac wprowadzać różnorodne modyfikacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.