Rola kompetencji miękkich w sprzedaży: co warto rozwijać by odnosić sukcesy?

W życiu handlowca istnieje wiele dziedzin, które powinny być stale rozwijane. Dobry sprzedawca musi nadążać za branżowymi nowinkami, posiadać ogromną wiedzę z zakresy oferowanych produktów i umiejętnie poruszać się w obrębie pokrewnych tematów.

zdjęcie - (the_title())

   

  W życiu handlowca istnieje wiele dziedzin, które powinny być stale rozwijane. Dobry sprzedawca musi nadążać za branżowymi nowinkami, posiadać ogromną wiedzę z zakresy oferowanych produktów i umiejętnie poruszać się w obrębie pokrewnych tematów. Jednak żaden handlowiec nie odnosi sukcesów jedynie dzięki swojej wiedzy: to cechy charakteru i pewne kompetencje miękkie pozwalają na skuteczną sprzedać i czerpanie korzyści z tego typu pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

  Rolą każdego handlowca jest sprzedaż oferowanych produktów oraz zapewnienie satysfakcji klientowi, który dzięki niej poczuje sympatię do marki i może nawiązać z nią trwałą relację. To dlatego tak ważne są umiejętności komunikacyjne sprzedawcy: jego zdolność badania oczekiwań klienta, argumentacja sensowności oferty oraz zbijanie obiekcji to główne czynniki, które wpływają na sprzedaż. Także znajomość technik negocjacyjnych pozwala na skuteczne przedstawienie oferowanych produktów i usług oraz dojście z klientem do najbardziej sensownych rozwiązań cenowych, które usatysfakcjonują obie strony.

  Jednak ważna jest także asertywność w komunikacji. Sprzedawca nie może zapomnieć o tym, że żadne uczucia nie powinny przysłonić profesjonalizmu i idei wykonywanej pracy: a ideą tą jest zawsze zysk przedsiębiorstwa. To właśnie asertywność pozwala na odmówienie w momencie, gdy klient proponuje całkowicie absurdalne warunki podpisywanej umowy.

  Jak więc rozwijać swoje kompetencje miękkie? Z pewnością najbardziej skutecznym sposobem jest uczestnictwo i zaangażowanie w tematyczne kursy, które bazują na wiedzy największych ekspertów oraz praktyczne ćwiczenia pod okiem doskonałych instruktorów. W dzisiejszych czasach możliwości rozwoju są niemal nieograniczone: szkolić możemy się zarówno stacjonarnie, jak i internetowo, możemy także wybierać całe moduły zagadnień sprzedażowych lub skupić się na rozwoju jednej, konkretnej umiejętności. Choć to rozwiązanie z pewnością jest czasochłonne i może pochłaniać dużą część zarobków, w każdym wypadku jest to inwestycja w przyszłość i zawodową karierę.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.