Rozwiązywanie konfliktów kurs

W każdej firmie może zdarzyć się sytuacja konfliktowa. Aby dobrze zarządzać pracownikami należy poznać przyczyny powstawania konfliktów oraz sposoby jak im zapobiegać. Najważniejsze jest by poznać przyczynę konfliktów w pracy.

zdjęcie - (the_title())

 

Rozwiązywanie konfliktów kurs


Może to być różnica charakterów pomiędzy współpracownikami oraz niezrozumienie przekazywanego komunikatu. Często zdarza się, że informacja zostaje przekazana niewłaściwie, przez co niepotrzebnie tworzy się problem. Wiele firm ma kłopot z rotacją pracowników. Jest to jeden z pierwszych sygnałów, że w firmie dzieje się źle.

W przypadku złego sposobu komunikowania się w zespole pracowniczym panuje zła atmosfera, a to przekłada się na nieefektywne wykonywanie zadań przez podwładnych. Napięta atmosfera sprzyja powstawaniu wielu niepotrzebnych konfliktów oraz zmniejsza zdecydowanie motywację do pracy.

Sposoby na rozwiązywanie konfliktów w pracy


Istnieje wiele sposobów mniej lub bardziej skutecznych przy rozwiązywaniu konfliktów. Jednym ze sposobów jest tak zwane unikanie. Polega ona na udawaniu, iż konflikt nie istnieje. Ten sposób sprawia, że konflikt się nie rozwiązuje, ale rozciąga się w czasie. Nie jest to więc skuteczne działanie. Kolejną strategią jest kompromis. Jest to strategia dosyć skuteczna.

Pozwala na szybsze rozwiązanie problemów. Najważniejsze w tej strategii jest to, by uzyskać porozumienie korzystne dla obu stron. Równie dobrym rozwiązaniem konfliktu jest strategia współpracy. Dzięki niej obie strony konfliktu mogą zrealizować swoje plany, dzięki czemu nie ma strony pokrzywdzonej.

 

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz: Zapraszamy.

 

Aby skutecznie rozwiązać każdy konflikt w firmie należy przyjąć, że takie sytuacje się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Przyjęcie sytuacji konfliktowych obiektywnie i bez zbędnych emocji pozwoli na wdrożenie odpowiedniej strategii jak najszybciej.

Dobrym pomysłem jest udział w szkoleniach, które pomogą poznać przyczyny konfliktów w pracy i sposoby radzenia sobie z nimi. Rozwiązywanie konfliktów kurs to sposób nie tylko dla właścicieli i kierowników, ale również dla zwykłych pracowników.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.