Rozwiązywanie konfliktów warsztaty

Nie istnieje społeczeństwo, w którym nie występują konflikty. Jest to nieodzowny element życia społecznego oraz działalności biznesowej. Konflikt może powstać z różnych powodów, dlatego może stać się początkiem wypracowywania nowych strategii radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi.

zdjęcie - (the_title())

 

Nie istnieje społeczeństwo, w którym nie występują konflikty. Jest to nieodzowny element życia społecznego oraz działalności biznesowej. Konflikt może powstać z różnych powodów, dlatego może stać się początkiem wypracowywania nowych strategii radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi. W ten sposób konflikt uczy nowych umiejętności i wspólnego radzenia sobie z zaistniałymi sytuacjami konfliktowymi. Osoby, które potrafią zażegnać sytuacje konfliktowe są bardzo cenione w biznesie. Umiejętności tej można się nauczyć biorąc udział w szkoleniach z rozwiązywania konfliktu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

Celem takiego szkolenia jest nabycie umiejętności odnajdywania źródła powstawania konfliktów w biznesie. Szkolenie uczy uczestników jakie są mechanizmy powstawania konfliktów oraz metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Uczestnik warsztatu poznaje również strategie zarządzania konfliktem oraz umiejętności rozwiązywania wszelkich nieporozumień na polu zawodowym. Podczas szkolenia poznaje się również czynniki i różne okoliczności, które sprzyjają powstawaniu konfliktów. Jak się okazuje mogą to być sytuacje, których zupełnie nie uznawaliśmy wcześniej za początki problemów.


Uczestnicy szkolenia poznają wiedzę teoretyczną i uczą się w sposób praktyczny za pomocą kilku metod działania. Wypracowane, skuteczne metody szkoleniowe pozwalają na jak najbardziej efektywne warsztaty. Podczas szkoleń wykorzystuje się takie techniki jak dyskusję na forum, scenki rodzajowe, gry symulacyjne czy też burzę mózgów. Dobrym pomysłem jest również wykorzystywanie interaktywnej prezentacji oraz ćwiczeń w grupach i ćwiczeń indywidualnych z trenerem. Dzięki zastosowaniu tych technik szkolenie kształtuje praktyczne umiejętności radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi.


Uczestnicy szkolenia nabywają umiejętności przewidywania oraz rozpoznawania wszelkich początkowych faz konfliktu. Potrafią obiektywnie uczestniczyć w konflikcie, znają swoje własne funkcjonowanie w sytuacjach konfliktu. Potrafią efektywnie współpracować i wypracowywać plany działania i zapobiegania sytuacjom konfliktowym. Dobrą zmianą po szkoleniu jest również nabycie umiejętności wykorzystywania sytuacji konfliktowych do znajdowania nowych rozwiązań, które pozwolą na unikanie konfliktów w przyszłości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.