Samomotywacja

Temat związany z motywowaniem innych osób do działania jest doskonale znany i często poruszany w wielu różnych aspektach. Jednak coraz częściej mówi się także o automotywacji. Jest ona również bardzo ważna i pozwala na skuteczne planowanie i wykonywanie obowiązków. Bez niej ciężko jest wykonać jakiekolwiek zadanie na czas i w oczekiwany sposób.

zdjęcie - (the_title())

 
Samomotywacja

Temat związany z motywowaniem innych osób do działania jest doskonale znany i często poruszany w wielu różnych aspektach. Jednak coraz częściej mówi się także o automotywacji. Jest ona również bardzo ważna i pozwala na skuteczne planowanie i wykonywanie obowiązków. Bez niej ciężko jest wykonać jakiekolwiek zadanie na czas i w oczekiwany sposób.

Samomotywacja, bo o niej tu mowa, jest niczym innym jak motywowaniem samego siebie do działania. Trzeba mieć przy tym świadomość, że często jest to znacznie trudniejsze zadanie niż motywowanie do działania innych osób, czy też bycie motywowanym przez kogoś. Niezbędne jest bowiem odpowiednie argumentowanie konieczności działania przed samym sobą, jak również podjęcie tych działań. Dodatkowo, samomotywacja wymaga wytrwałości i skupienia się przede wszystkim na pozytywnych wartościach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Ulepsz swoje relacje, popraw swoją efektywność, odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony dzięki szkoleniu z testu Gallupa. Zobacz: talenty Gallupa po polskuMogą Cię również zainteresować: komunikacja interpersonalna warsztaty, zarządzanie stresem w organizacji.

Chcąc zmotywować do działania samego siebie warto na początek jasno określić swoje cele. Dlaczego wykonanie danego zadania jest ważne, co możemy dzięki temu zyskać bądź czego uda się uniknąć. Jeśli jednocześnie będziemy informować swoje otoczenie o wybranych celach i swoich planach, z pewnością okaże się to dodatkową motywacją dla każdego. Niezastąpione będzie również nastawienie na osiągnięcie celu. By o to zadbać powinniśmy jasno określić realne korzyści, które osiągniemy dzięki temu, że zrealizujemy zamierzony cel. Psychologowie są również zgodni, że wizualizowanie sobie celu i tych korzyści może okazać się kluczem do sukcesu. Warto to przeanalizować bardzo szczegółowo, spróbować wyobrazić sobie uczucia, jakie będą temu towarzyszyły, a także zastanowić się, dlaczego jest to dla nas aż tak ważne.

Podczas szkoleń poświęconych automotywacji często kładzie się nacisk na to, by nauczyć się zawsze kończyć zadania, które już rozpoczęliśmy. Pozostawianie niedokończonych zadań często prowadzi do niepowodzeń. Wszelkie niedokończone projekty stanowią dodatkowy, psychiczny ciężar, przez który jeszcze trudniej jest zabrać się do dalszych działań. Te zaś lubią się piętrzyć i stanowią realną barierę dla osiągnięcia sukcesu, często nie do przejścia. Jeśli natomiast uda nam się zrealizować wszystkie rozpoczęte zadania, motywacja do zabrania się za kolejne będzie znacznie większa.

Samomotywacja najczęściej wymaga od nas tego, byśmy opuścili tzw. strefę komfortu, czyli etap, w którym czujemy się swobodnie i bezpiecznie, a który nie stawia przed nami wyzwań. Niezbędne jest przełamywanie swoich barier i ograniczeń. Próbowanie nowych rzeczy, na które być może nie odważylibyśmy się w innej sytuacji. Jeśli jesteśmy odpowiednio zmotywowani, z pewnością uda nam się pokonać własne słabości. To zaś spowoduje, że będziemy mogli rozwinąć skrzydła i doświadczyć czegoś zupełnie nowego.

Samomotywacja jest bardzo ważnym i dość skomplikowanym tematem, dlatego też coraz częściej organizowane są szkolenia poświęcone automotywacji. Podczas nich można dowiedzieć się, jak ważne jest nagradzanie samego siebie nawet za niewielkie postępy w realizowaniu celów. Swoje postępy można również zapisywać, aby jeszcze lepiej widzieć swoje postępy i jak bardzo przybliżamy się do osiągnięcia założonego celu. Dzięki temu może udać się uniknąć zniechęcenia i znudzenia, które najczęściej są powodem rezygnacji z realizowania swoich planów. W realizacji marzeń czy zamierzeń nie powinniśmy się nigdy poddawać i zniechęcać. Z pewnością uda nam się znaleźć taki sposób realizacji celu, aby okazał się on w pełni skuteczny. Nawet, jeśli wymaga to dłuższych poszukiwań.

Znajdźmy sposób na zmotywowanie siebie, nie bójmy się wyjść ze strefy komfortu i postarajmy się osiągnąć swoje cele. To zapewni nam rozwój osobisty i zawodowy, pozwoli na odkrycie wielu nowych możliwości i pokaże, jak wiele możemy osiągnąć w swoim życiu. Stawiając na swój własny rozwój i ucząc się motywować samego siebie możemy zyskać więcej, niż nam się wydaje. Możemy zbudować pewność siebie i uświadomić sobie swoje własne możliwości, z których niejednokrotnie nie zdajemy sobie w ogóle sprawy. Zaakceptujmy siebie i pozwólmy sobie na stawianie przed sobą realnych celów, które jednak wymagają od nas zadania sobie pewnego trudu. Dzięki temu odkryjemy siebie i zmotywujemy się do działania, realizując swoje marzenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.