Serce każdej firmy

Wbrew pozorom sercem każdej firmy nie jest biuro prezesa czy zarządu firmy. Osobami, które zawsze są pierwszymi reprezentantami są pracownicy sekretariatu…

Gamma - Serce każdej firmy

  Często niedoceniane wykonują czynności bez których firma nie byłaby w stanie poprawnie funkcjonować dlatego można zaryzykować stwierdzeniem, że rola sekretariatu w biurze jest kluczowa.

  Pracownicy sekretariatu i asystenci biurowi są pierwszymi osobami, które witają przychodzących gości, klientów, interesantów, filtrują informacje przychodzące na główny adres e-mail kierując je do właściwych osób, dbają o obieg korespondencji, odbierają telefonu, organizują spotkania, podróże, rezerwują hotele, kontaktują się z urzędami, prawnikami, prowadzą terminarze, kalendarze, organizują imprezy firmowe, świąteczne, oprowadzają gości, kontrolują obieg informacji, zajmują się praktycznie wszystkimi czynnościami, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego dnia w pracy - od organizacji zamówień spinaczy po towarzyszenie podczas najważniejszych spotkań biznesowych.

  To praca bardzo często niedoceniana i mało opłacana, a sekretarki są często bardzo dobrze wykształcone, znają po kilka języków obcych, zasady etykiety mailowej, telefonicznej, są organizatorkami, koordynatorkami i osobami, które rozwiązują wszelkie nieporozumienia.

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenie z wystąpień publicznych, efektywne zarządzanie czasem.

  To nie tylko etap na szczeblu kariery, stan przejściowy w drodze do lepszego stanowiska. Doskonale zorganizowana asystentka biura jest na wagę złota i dlatego też celem wielu pracowników biurowych jest zostanie sekretarką w dużej firmie, w której otrzyma możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji.

  Istnieje wiele szkoleń dla pracowników sekretariatu dzięki którym zorganizują swoją pracę jeszcze lepiej. Jest to także bardzo ciekawa praca, wiążąca się z wieloma wyzwaniami i często podróżami. W końcu sprawny asystent nie jest potrzebny tylko stacjonarnie.

  Stanem idealnym byłoby odpowiednie docenianie pracowników sekretariatów, także finansowe. Może wtedy łatwiej byłoby traktować swoją pracę jak misję i z należytą powagą. Będąc prezesem dużej firmy chcemy aby nasz wizerunek był jak najbardziej korzystny, a kto zadba o niego lepiej niż pracownik, który jest pierwszym kontaktem w każdej sprawie?

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.