Siła leadów sprzedażowych

Jest to każda jednostka lub firma, która zainteresowana jest produktem danego przedsiębiorstwa i gotowa jest go nabyć. Sprzedawcy nabywają o nich wiedzę na podstawie dobrowolnie wypełnianego formularza zawierającego dane kontaktowe albo też zainteresowani samodzielnie się z nimi kontaktują, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

   
  Jest to każda jednostka lub firma, która zainteresowana jest produktem danego przedsiębiorstwa i gotowa jest go nabyć. Sprzedawcy nabywają o nich wiedzę na podstawie dobrowolnie wypełnianego formularza zawierającego dane kontaktowe albo też zainteresowani samodzielnie się z nimi kontaktują, w celu uzyskania szczegółowych informacji.
   
  Po co firmie te informacje?
   
  Strategie produktowe opierają się na wielowarstwowych poziomach, wśród których informacje o popularności, dostępności i chęci nabycia danego towary lub usługi stanowią jedne z ważniejszych danych, jakie mogą posiadać specjaliści od marketingu i reklama.

  Dzięki temu są w stanie ustalić, na jakich produktach powinni się skupić, które z nich udoskonalać, aby zadowolić potencjalnych klientów, a które mogą odłożyć na półkę i czasem nawet zrezygnować z dalszej produkcji i dystrybucji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

  Czy dzięki informacjom o leadom sprzedażowym firma więcej zarabia?
   
  Mają one zdecydowanie kluczowe znaczenie przy opracowywaniu kampanii reklamowych, służą rozpoznawaniu rynku i projektowaniu konkurencyjnej oferty. Często również pomagają w budowaniu sieci kontaktów i zaskarbianiu sobie sympatii konsumentów, poprzez wysłuchiwanie ich uwag i prób. Konkretne działania na konkretnie postawioną sprawę z całą pewnością wypada dużo korzystniej w oczach klientów niż gdyby pozostały one bez echa.
   
  Należy przy tym pamiętać, że leady sprzedażowe, podobnie jak klienci różnią się w zależności od stopnia gotowości do zakupu produktu. Możemy rozróżnić tych, którzy są gotowi w każdej chwili go nabyć i wystarczy jedynie omówić z takim klientem szczegóły umowy.
   
   
  Są tacy, którzy są zainteresowani, ale jeszcze nie zdecydowani, ponieważ nadal mają wątpliwości odnośnie jakiegoś szczegółu. Ta grupa zazwyczaj pojawia się za sprawą poleceń albo dobrych opinii w Internecie.

  Na końcu istnieje grupa osób, która ma potrzeby, które produkt bądź usługa są w stanie zaspokoić, ale jeszcze sami nie wiedzą, że go potrzebują. W takiej sytuacji pozyskiwanie takich klientów może zająć dużo czasu i kosztować sporo pieniędzy, jednak stopniowe zyskiwanie zaufania potencjalnego klienta zawsze opłaca się w dalszej perspektywie, zwłaszcza, gdy stanie się on stałym nabywcą dóbr firmowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.